رونق تولید ملی | چهارشنبه، ۷ اسفند ۱۳۹۸

افزایش ۳۵درصد صادرات و واردات از گمرک بیله سوار - خبر

 

 

افزایش ۳۵درصد صادرات و واردات از گمرک بیله سوار

استاندار اردبیل از افزایش ۳۵درصدی کالا‌های صادرات و وارداتی در گمرک بیله سوار خبر داد.

افزایش ۳۵درصد صادرات و واردات از گمرک بیله سوار
به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، اکبر بهنامجو، استاندار اردبیل امروز در جریان سفر به شهرستان بیله سوار در جلسه مدیریت اقتصاد مقاومتی و اشتغال گفت:شهرستان بیله سوار برای استان اردبیل از جایگاه ویژه‌ای برخوردار بوده که در ده ماه گذشته بیش از ۲۵۰هزار تن کالا و محصولات کشاورزی از این نطقه مرزی جابجا شده است.
 
او با بیان اینکه اردبیل در تولید خوشه محصولات پلاستیک کار‌های خوبی انجام داده افزود: صادرات محصولات پلاستیکی در رونق گمرک بیله سوار نیز تاثیر گذار است و با راه اندازی صنایع تبدیلی این میزان صادرات افزایش می‌یابد.
 
استاندار اردبیل گفت:تبدیل وضعیت کمرگ بیله سوار از اداره به اداره کل امتیاز خوبی برای استان و منطقه بوده، که این اقدام در رونق صادرات، واردات و افزایش نیروی انسانی تاثیر گذار است.
 
بهنام جو آینده شهرستان بیله سوار را درخشان ارزیابی کرد و افزود: بانصب دستگاه ایکس ری که توسط سازمان همیاری شهرداری‌های استان اردبیل تفاهم نامه امضا شده در امنیت و کنترل کالا‌های وارداتی و صادراتی مهم است و تا تابستان سال آینده نیز این سیستم نصب می‌شود.
 
او در رابطه با توریسم سلامت در منطقه تصریح کرد: بیشترین مسافران کشور آذربایجان از بیله سوار وارد استان اردبیل می‌شوند باید شبکه بهداشت شهرستان و دانشگاه علوم پزشکی استان در این رابطه برنامه ریزی مدون در ارایه خدمات بهداشتی و درمانی برای مسافران داشته باشند تا از این طریق هم درآمد زایی خوبی برای استان به دنبال خواهد داشت.
 
استاندار اردبیل از آغاز عملیات اجرایی چهار بانده شدن بیله سوار تا گرمی خبر داد و گفت: این پروژه با حضور نماینده، ولی فقیه در استان و امام جمعه اردبیل در ایام دهه فجر از دو طرف آغاز شد.