رونق تولید ملی | سه‌شنبه، ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۸

افزایش ۳۱ درصدی کمک‌های مردمی به نیازمندان اردبیلی - خبر

 

 

افزایش ۳۱ درصدی کمک‌های مردمی به نیازمندان اردبیلی

معاون توسعه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد استان اردبیل از افزایش ۳۱ درصدی کمک‌های مردمی به نیازمندان استان اردبیل خبر داد.

افزایش ۳۱ درصدی کمک‌های مردمی به نیازمندان اردبیلی

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، صفر توحیدی، معاون توسعه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد استان اردبیل با اشاره به اینکه خیران حدود ۲۲ میلیارد تومان در هشت ماهه نخست سال‌جاری به خانوار تحت حمایت و اقشار آسیب‌پذیر این استان کمک کرده‌اند، گفت: کمک‌های نیکوکاران نسبت به مدت مشابه خود در سال گذشته ۳۱ درصد رشد داشته است.

وی با بیان اینکه کمک‌های مردمی بر اساس سرفصل‌های حمایتی کمیته امداد در بین ۲۸ هزار خانوار تحت حمایت توزیع شده است، افزود: سیستم نیازسنجی موجب تسهیل و تسریع در رسیدگی به امور مددجویان شده است که در سریع‌ترین زمان ممکن می‌توانیم کمک‌های مردمی را در اختیار آنها قرار دهیم.
معاون توسعه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد استان اردبیل با اشاره به اینکه هرچقدر کمک‌های مردمی افزایش یابد به همان میزان می‌توانیم پاسخگوی نیازهای اساسی خانوار تحت حمایت و افراد بی‌بضاعت باشیم، بیان کرد: با مشارکت گسترده خیران و آحاد مختلف جامعه در طرح‌های حمایتی کمیته امداد می‌توانیم شاهد ریشه‌کنی فقر و محرومیت از جامعه باشیم.

توحیدی با اعلام اینکه حامیان طرح‌های «اکرام ایتام» و «محسنین» 4 میلیارد و ۷۳۰ میلیون تومان در هشت ماهه نخست سال‌جاری به فرزندان معنوی خود کمک کرده‌اند، گفت: کمک‌های حامیان نسبت به مدت مشابه خود در سال گذشته ۱۳ درصد افزایش داشته است.
وی با اشاره به اینکه خیران اردبیلی بیش از 2 میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان صدقه پرداخت کرده‌اند، افزود: ۲۵ درصد از صدقه برای کمک‌های موردی، ۱۸ درصد از صدقه برای تعامل با موسسات خیریه، ۱۵ درصد برای جهیزیه نوعروسان، ۱۵درصد برای درمان بیماران، ۱۵درصد برای تعمیر و بهسازی مسکن، ۱۰ درصد برای ارتقای سطح فرهنگی و برگزاری اردوهای زیارتی، دو درصد برای آموزش خانوار تحت حمایت کمیته امداد و افراد نیازمند استان اردبیل در نظر گرفته شده است.
معاون توسعه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد استان اردبیل با بیان اینکه کشاورزان و روستاییان بیش از 2 میلیارد و ۲۱۸ میلیون تومان زکات مال پرداخت کرده‌اند، گفت: ۶۰ درصد از زکات برای فقرا و ۴۰ درصد آن برای پروژه‏‏های عمرانی در نظر گرفته شده است که بر این اساس کمیته امداد می‌کوشد از طریق «زکات سهم فقرا» به مشکلات خانوار تحت حمایت رسیدگی کند.
توحیدی با بیان اینکه خیران اردبیلی ۷۲۴ میلیون تومان در قالب «طرح کوثر» به جهیزیه نوعروسان تحت حمایت این استان کمک کرده‌اند، افزود: ۲۵۰ نوعروس تحت حمایت با دریافت کمک هزینه جهزیه راهی خانه بخت شده‌اند.
وی با اشاره به اینکه نیکوکاران برای خرید و ساخت مسکن مددجویان این استان ۶۹۰ میلیون تومان کمک کرده‌اند، بیان کرد: با توجه به سردسیر بودن استان اردبیل و نیاز خانوار تحت حمایت به سرپناهی مقاوم و مستحکم، از تمامی خیران خواستاریم که همچون سنوات گذشته یاریگر کمیته امداد در ساخت، خرید، مقاوم‌سازی و بهسازی منازل مددجویان باشند.
  معاون توسعه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد استان اردبیل با بیان اینکه خیران برای درمان بیماران تحت حمایت کمیته امداد در قالب «طرح شفا» حدود ۱۹۰ میلیون تومان کمک کرده‌اند، گفت: کمک‌های نیکوکاران در قالب این طرح می‌تواند روند رسیدگی به امور بیماران را تسریع و تسهیل کند تا آنها علاوه بر تحمل درد و رنج بیماری با مشکلات دیگری مواجه نباشند.
 توحیدی با اشاره به اینکه هزینه‌های درمان بیماران خاص و صعب العلاج بسیار بالاست، گفت: از مردم خیر و نیکوکار استان اردبیل خواستاریم تا برای کمک به تأمین هزینه‌های درمانی بیماران نیازمند بیش از پیش یاریگر کمیته امداد باشند.