رونق تولید ملی | شنبه، ۲۷ مهر ۱۳۹۸

افزایش ۲۵ درصدی تردد اتباع آذری به استان اردبیل - خبر

 

 

افزایش ۲۵ درصدی تردد اتباع آذری به استان اردبیل

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان اردبیل از رشد ۲۵ درصدی تردد اتباع آذری به استان در ۵ ماهه نخست امسال در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته خبر داد.

افزایش ۲۵ درصدی تردد اتباع آذری به استان اردبیل

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان نادر فلاحی، مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان اردبیل گفت: در ۵ ماهه نخست امسال ورودی مسافران خارجی از مرز بیله سوار که اغلب اتباع آذری هستند ۲۹۹ هزار و ۲۲۲ نفر بوده است در حالی که میزان ورودی اتباع آذری در ۵ ماهه نخست سال گذشته ۲۳۹ هزار و ۴۵۵ نفر بود.

او افزود: خروجی مسافران خارجی نیز ۶۵۳ هزار و ۸ نفر به ثبت رسیده که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته میزان تردد‌ها با رشد ۲۵ درصدی همراه است.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان اردبیل ورودی مسافر ایرانی در این مدت را ۳۲ هزار و ۵۷ نفر و خروجی مسافر ایرانی را ۲۷ هزار و ۷۶۲ نفر عنوان کرد.

به گفته فلاحی مجموع تردد پایانه مرزی در ۵ ماهه نخست سال جاری در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته ۱۸ درصد افزایش یافته است.

او با بیان اینکه گردش در کنار درمان از اهداف سفر اتباع آذری است، افزود: به ویژه در ایام محرم جاذبه‌های گردشگری مذهبی به گردشگران خارجی معرفی می‌شود.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان اردبیل تصریح کرد: با توجه به برنامه ریزی معرفی جاذبه‌ها در سطح ملی و جهانی روند افزایشی سفر گردشگران دور از انتظار نیست.