سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | جمعه، ۴ تیر ۱۴۰۰

افزایش ۲۳۰ درصدی گازرسانی روستایی در اردبیل/ ۳۸ روستای اردبیل از نعمت گاز بهره مند می‌شوند - خبر

 

 

افزایش ۲۳۰ درصدی گازرسانی روستایی در اردبیل/ ۳۸ روستای اردبیل از نعمت گاز بهره مند می‌شوند

مدیر عامل شرکت گاز استان اردبیل از افزایش ۲۳۰ درصدی گازرسانی روستایی و همچنین افزایش ۶۸ درصدی خانوار‌های روستایی بهره‌مند از نعمت گاز طبیعی خبر داد.

افزایش ۲۳۰ درصدی گازرسانی روستایی در اردبیل/ ۳۸ روستای اردبیل از نعمت گاز بهره مند می‌شوند

سردار اسماعیلی، مدیر عامل شرکت گاز استان اردبیل گفت: در حال حاضر تعداد یک هزار و ۳۱۸ روستای استان اردبیل که نزدیک به ۹۴ درصد از خانوار روستایی را شامل می‌شود از نعمت گاز طبیعی بهره‌مند هستند که این تعداد افزایش ۲۳۰ درصدی را نسبت به مرداد ماه سال ۹۲ نشان می‌دهد.

او توسعه گازرسانی به روستا‌ها را بی نظیر اعلام کرد و افزود: مهاجرت معکوس، توسعه اقتصادی و گردشگری، ایجاد و گسترش صنایع در استان مرزی اردبیل از نعمات بی شمار گاز می‌باشد که بحمدالله با عزم جدی دولتمردان در دولت در آینده‌ای نزدیک اردبیل به استان سبز تبدیل خواهد شد.

مدیر عامل شرکت گاز استان اردبیل همچنین به بهره برداری از پروژه‌های گازرسانی به ۳۸ روستای استان اردبیل در هفته دولت سالجاری اشاره کرد و گفت: با بهره برداری از این پروژه‌ها تعداد ۹۵۱ خانوار روستایی از نعمت گاز طبیعی بهره مند می‌شوند.

اسماعیلی افزود: در حال حاضر تعداد ۴۹۴ هزار مشترک از نعمت گاز طبیعی در استان برخوردارند که از این تعداد، ۱۶۹ هزار مشترک در طول دولت به جمع مشترکین شرکت گاز استان پیوسته اند.

او همچنین گازرسانی به صنایع را در راستای محرومیت زدایی و توسعه صنعتی استان و اشتغالزایی از مهمترین اقدامات دولت عنوان کرد و تعداد صنایع عمده و جزء بهره‌مند از گاز طبیعی در استان اردبیل را یک هزار و ۴۶۲ صنعت برشمرد.

مدیر عامل شرکت گاز استان اردبیل گفت: افزایش چشمگیری در صنایع برخوردار از گاز طبیعی از ۹۷۶ واحد در سال ۱۳۹۲ به ۱۴۶۲ واحد در مرداد ماه سال ۱۳۹۹ داشتیم که نزدیک به ۵۰ درصد رشد در این حوزه نشان از تلاش بی وقفه خادمان ملت در عرصه گازرسانی و ارایه خدمات می‌باشد.