جهش تولید | دوشنبه، ۵ خرداد ۱۳۹۹

افزایش ۱/۵ برابری بارش‌ها در فروردین ماه سالجاری در اردبیل - خبر

 

 

افزایش ۱/۵ برابری بارش‌ها در فروردین ماه سالجاری در اردبیل

استاندار اردبیل از افزایش ۱/۵ برابری بارش‌ها در فروردین ماه سالجاری در سطح استان اردبیل خبر داد.

افزایش ۱/۵ برابری بارش‌ها در فروردین ماه سالجاری در اردبیل
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، اکبر بهنام جو، استاندار اردبیل در جلسه شورای حفاظت از منابع، مجازی و تاسیسات آبی استان با اشاره به بهبود وضعیت بارندگی‌های کشور و بالطبع در استان اردبیل از افزایش ۱/۵برابری بارش‌ها در فروردین ماه امسال نسبت به مدت زمان سال گذشته خبر داد.
 
وی افزود: براساس پیش بینی‌های هواشناسی، بارش‌ها در اردیبهشت ماه امسال نیز مطلوب خواهد بود و از نظر ذخایر آبی وضعیت بهتری نسبت به سال‌های گذشته خواهیم داشت، اما همچنان صرفه جویی و مدیریت صحیح مصرف آب در استان ضروری است.
 
استاندار اردبیل گفت: ایجاد اشتغال مولد و رونق تولید تکلیف همه دستگاه‌های اجرائی است و باید ضمن رعایت ضوابط مربوطه، آب مورد نیاز صنایع تامین شود.
 
بهنام جو اظهار داشت: برنامه‌های کوتاه مدت و میان مدت در کنار مطالعه واجرای طرح بلند مدت تامین آب مورد نیاز استان در بخش‌های مختلف شرب، صنعت و کشاورزی عملیاتی شود.
 
وی با تاکید بر این مطلب ادامه داد: مطالعه تامین آب استان از محل سدعمارت و رودخانه ارس در دست اجراست و باید تلاش شود تا پایان امسال با اتمام مطالعات، این طرح وارد فاز عملیاتی شده و ظرف ۴ سال آینده تکمیل و به بهره برداری برسد.
 
استاندار اردبیل با اشاره به مطالعه طرح سازگاری با کم آبی استان و تحسین این طرح، تاکید کرد: مطالعات انجام شده توسط دستگاه‌های اجرایی و فرمانداران به دقت بررسی و سازوکار‌های اجرایی شدن آن فراهم شود.
 
بهنام جو رویکرد مدیریت آب و منابع آبی استان رونق تولید و اشتغال بیان کرد و گفت: اولویت تخصیص اعتبارات این بخش و حق آبه رونق تولید خواهد بود.
 
وی بار دیگر بر آمادگی ستاد مدیریت بحران استان و شهرستان برای مقابله با حوادث طبیعی از جمله سیل و بررسی وضعیت رودخانه‌ها و رفع انسداد و ایمن نمودن انهار و رودخانه‌ها تاکید کرد.