جهش تولید | چهارشنبه، ۷ خرداد ۱۳۹۹

افزایش ۱۱۶ درصدی بازدید گردشگران خارجی از موزه‌های اردبیل - خبر

 

 

افزایش ۱۱۶ درصدی بازدید گردشگران خارجی از موزه‌های اردبیل

مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل از رشد ۱۱۶ درصدی بازدید گردشگران خارجی از موزه‌های این استان طی ۳ ماهه نخست امسال خبر داد.

افزایش ۱۱۶ درصدی بازدید گردشگران خارجی از موزه‌های اردبیل

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان نادر فلاحی، مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل گفت: در سه ماهه نخست امسال ۴ هزار و ۲۸۱ گردشگر خارجی از موزه‌های استان بازدید کردند.

وی با اشاره به رشد ۱۳۴ درصدی بلیط فروشی به گردشگران خارجی افزود: بلیط فروشی به گردشگران داخلی نیز با رشد ۲۴ درصدی مواجه است.

مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان با بیان اینکه در مجموع ۱۱۵ هزار و ۳۴۶ نفر از موزه‌های استان بازدید کردند، افزود: این رقم به نسبت سه ماهه نخست سال گذشته چهار درصد رشد را نشان می‌دهد.

به گفته فلاحی بیشترین بازدید مربوط به موزه چینی و مجموعه جهانی شیخ صفی الدین اردبیلی است، گفت: در سه ماهه نخست سال، ۵۱ هزار و ۱۹۶ بازدیدکننده داخلی و ۳ هزار و ۶۲۵ بازدیدکننده خارجی از مجموعه جهانی بقعه شیخ صفی الدین اردبیلی بازدید کردند.

وی افزود: بعد از موزه چینی خانه بیشترین بازدید‌ها مربوط به موزه باستان شناسی و موزه مردم شناسی استان اردبیل است.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان رویکرد جدید اداره کل را تقویت کیفی خدمات موزه‌ها عنوان کرد و گفت: توسعه کمی موزه‌ها به ویژه با مشارکت بخش خصوصی و مجموعه داران نیز از اهداف اداره کل است.