جهش تولید | جمعه، ۸ اسفند ۱۳۹۹

افزایش ۱۰ درصدی جابجایی کالا در استان اردبیل - خبر

 

 

افزایش ۱۰ درصدی جابجایی کالا در استان اردبیل

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان اردبیل گفت: جابجایی کالا در هشت ماه امسال نسبت به مدت مشابه پارسال ۱۰ درصد افزایش داشته است.

افزایش ۱۰ درصدی جابجایی کالا در استان اردبیل

کلیم‌الله وثوقی، مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان اردبیل با بیان اینکه جابجایی کالا در استان اردبیل در هشت ماه امسال نسبت به مدت مشابه پارسال ۱۰ درصد افزایش داشته است، گفت: امسال در این مدت ۲ میلیون و ۹۴۸ هزار تن کالا و بار در استان جابجا شده و ۲۰۷ هزار و ۵۸۰ برگ بارنامه صادر شده است.

او بیان کرد: با توجه به شیوع ویروس کرونا اقدامات لازم و دستورالعمل های بهداشتی به شرکت‌های حمل و نقل کالا و مسافر ابلاغ شده و طرح فاصله‌گذاری اجتماعی نیز در حال اجرا است.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان اردبیل با قدردانی از تلاش‌های شبانه‌روزی رانندگان و فعالان حوزه حمل و نقل افزود: وضعیت حمل و نقل کالا و بار در استان کاملا عادی و روان است.

وثوقی با اشاره به فعالیت ۸۷ شرکت حمل و نقل کالا با بیش از هفت هزار و ۸۰۰ دستگاه ناوگان باری در استان گفت: ۱۱ هزار و ۴۰۰ راننده پرتلاش در بخش حمل و نقل کالای استان فعالیت می‌کنند.

او همچنین افزود: امسال در این مدت ۸۳۹ هزار مسافر در استان جابجا شده که این مقدار  در مدت مشابه پارسال یک میلیون و ۳۸۸ هزار مسافر بود.

وثوقی از فعالیت هزار و ۱۸۰ دستگاه ناوگان عمومی مسافری در استان خبر داد و گفت: از این تعداد ۵۷۱ دستگاه سواری، ۳۶۸ دستگاه اتوبوس و همچنین ۲۴۱ دستگاه مینی‌بوس می‌باشد.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان اردبیل  ادامه داد: در مجموع ۱۴ هزار و ۱۷۱ راننده در استان در حال خدمات‌رسانی به مردم و مسافران هستند که از این تعداد ۲ هزار و ۶۰۰ راننده در بخش مسافر به مردم خدمت می‌کنند.