جهش تولید | جمعه، ۱۶ خرداد ۱۳۹۹

افزایش کشت محصولات گلخانه‌ای در شهرستان بیله سوار - خبر

 

 

افزایش کشت محصولات گلخانه‌ای در شهرستان بیله سوار

فرماندار شهرستان بیله‌سوار گفت: با توجه به مستعد بودن شهرستان بیله‌سوار برای کشت‌های گلخانه‌ای، کشت محصولات گلخانه‌ای در این شهرستان افزایش یابد.

افزایش کشت محصولات گلخانه‌ای در شهرستان بیله سوار

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، آرام حلیم در جریان بازدید از مجتمع گلخانه‌ای در بیله‌سوار اظهار داشتبا توجه به اهیمت آب در عصر حاضر و مدیریت اقتصادی،صرفه جویی در مصرف آب ، کاهش هزینه‌ها و افزایش تولید مهم‌ترین هدف راه‌اندازی واحدهای کشت محصولات گلخانه‌ای است چراکه کشت گلخانه‌ای با بهره‌مندی از علوم نوین بسترهای مساعد تحقق اقتصاد مقاومتی در بخش کشاورزی در منطقه را فراهم می‌کند.

وی تصریح کرد: برنامه‌های اقتصاد مقاومتی در دو حوزه توسعه واحدهای گلخانه‌ای و اجرای سیستم‌های نوین آبیاری سال گذشته به صورت ویژه در این شهرستان پیگیری و اجرایی شد و در سال جاری نیز این فعالیت مهم و اثرگذار را در رشد اقتصادی، اشتغال و افزایش بهره‌وری به صورت ویژه پیگیری می‌شود.

فرماندار بیله‌سوار افزود: در کنار توسعه محصولات گلخانه‌ای در این شهرستان باید دنبال بازارهای هدف محصولات گلخانه‌ای در داخل و بیرون از مرزها بود که در بخش صادرات ، بسته بندی و توجه به کیفیت محصولات باید در اولویت قرار بگیرد زیرا با اعتماد سازی و ارتقای کیفیت محصولات در بازارهای هدف می‌توان صادراتی موفق داشت.

حلیم با اشاره به مجتمع گلخانه‌ای در بیله‌سوار بیان کرد: مجتمع شهرک گلخانه‌ای اسماعیل خان مال داشی با 210 میلیارد ریال اعتبار در مجموعه‌ای به مساحت 20 هکتار در حال احداث است که خرداد امسال به بهره‌برداری می‌رسد.

وی گفت: مجتمع گلخانه‌ای بیله‌سوار بعد از راه‌اندازی فقط در زمینه محصولات صادرات محور از جمله خیار خاردار، گوجه فرنگی، کدو و انواع صیفی جات فعالیت می‌کند.