سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | شنبه، ۲۸ فروردین ۱۴۰۰

افزایش کتابخانه های سیار در مناطق محروم استان اردبیل - خبر

 

 

افزایش کتابخانه های سیار در مناطق محروم استان اردبیل

مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان اردبیل از افزایش کتابخانه های سیار در مناطق محروم روستایی استان اردبیل خبر داد.

افزایش کتابخانه های سیار در مناطق محروم استان اردبیل

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، زعفر احدزاده هدف از افزایش کتابخانه های سیار در مناطق مختلف استان را توزیع متوازن امکانات مطالعه در مناطق محروم روستایی استان و بهره مندی علاقه مندان به مطالعه کتاب در این مناطق ذکر کرد.

وی گفت: اقدام لازم برای خرید خودرو با هدف افزایش کتابخانه های سیار برای استفاده اهالی روستاهای فاقد کتابخانه ثابت در مناطق مختلف این استان صورت گرفته است.

مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان اردبیل با بیان اینکه کتابخانه سیار تنها گروه فرهنگی ارائه کننده خدمات فرهنگی به جامعه روستایی است، گفت: پنج واحد کتابخانه سیار در شهرستان های اردبیل ، مشگین شهر ، پارس آباد و نمین فعالیت داشته و اقدام لازم برای خرید خودرو و تجهیز آن به کتابخانه سیار با استفاده از اعتبارات استانی انجام شده است.

احدزاده همچنین اظهار داشت: کتابخانه های سیار به ساکنان روستاهای قرار گرفته تا شعاع 20 کیلومتری از مراکز شهرستان ها خدمات کتاب و مطالعه ارائه می کنند.

وی بیان کرد: بیش از 250 هزار جلد کتاب در کتابخانه کانون های فعال این استان موجود بوده و کودکان و نوجوانان از آنها استفاده می کنند.

مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان اردبیل اظهار داشت: 42 نوع فعالیت برای کانون های پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان تعریف شده و تلاش می شود با معرفی مناسب این کانون ها زمینه برای حضور نسل جدید در محیطی امن و با نشاط فراهم شود.