جهش تولید | یک‌شنبه، ۱۰ اسفند ۱۳۹۹

افزایش پرداخت تسهیلات به مشاغل خانگی در سال‌جاری/ فعالیت بیش از ۱۸۰۰ شرکت تعاونی در استان اردبیل - خبر

 

 

افزایش پرداخت تسهیلات به مشاغل خانگی در سال‌جاری/ فعالیت بیش از ۱۸۰۰ شرکت تعاونی در استان اردبیل

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل گفت: در سال‌جاری جهت کمک به اقتصاد خانواده‌ها و کشور، پرداخت تسهیلات به مشاغل خانگی افزایش می‌یابد.

افزایش پرداخت تسهیلات به مشاغل خانگی در سال‌جاری/ فعالیت بیش از ۱۸۰۰ شرکت تعاونی در استان اردبیل

قاسم رحیمی اظهار کرد: با توجه به این‌که ارائه تسهیلات به مشاغل خانگی کمک شایانی به اقتصاد کشور ‌ و خانواده‌ها می‌کند، در سال گذشته یک هزار و ۵۳۴ مجوز برای مشاغل خانگی در سطح استان صادر شده که از این تعداد ۷۳ مورد برای شهرستان خلخال و ۲۹ مورد نیز برای شهرستان کوثر است.

وی افزود: تعداد ۷۲۱ مورد از مشاغل خانگی استان به بانک‌ها جهت دریافت تسهیلات معرفی شدند و تلاش می‌کنیم در سال‌جاری حمایت از مشاغل خانگی را افزایش دهیم.

فعالیت بیش از ۱۸۰۰ شرکت تعاونی در استان اردبیل

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل با بیان این‌که امسال تلاش خواهیم کرد تعاونی‌های غیرفعال را در تمامی شهرستان‌های استان احیا کنیم، ادامه داد: تزریق تسهیلات ۶ درصد به تعاونی‌های شهرستان استان در دستور کار خواهد بود.

رحیمی بیان کرد: در ۲ شهرستان خلخال و کوثر یکی از مشکلات مهم در عرصه تولیدات نبود بازار فروش محصولات است که باید برای احیا صادرات در این ۲ شهرستان اقدامات اساسی صورت گیرد و این نیازمند حمایت و کمک دستگاه‌های دیگر هم است.

وی تصریح کرد: درحال حاضر یک هزار و ۸۳۲ شرکت تعاونی فعال در استان اردبیل وجود دارد که از این تعداد، ۱۸۲ شرکت در شهرستان خلخال و ۴۶ شرکت در شهرستان کوثر هستند.