سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | جمعه، ۲۷ فروردین ۱۴۰۰

افزایش نظارت بر کشتار در تولید فرآورده‌های خام دامی اردبیل - خبر

 

 

افزایش نظارت بر کشتار در تولید فرآورده‌های خام دامی اردبیل

مدیرکل دامپزشکی استان اردبیل از افزایش نظارت‌ها بر کشتار و عرضه فرآورده‌های خام دامی در این استان خبر داد.

افزایش نظارت بر کشتار در تولید فرآورده‌های خام دامی اردبیل
صادق صالحی در گرامیداشت روز دامپزشکی اظهار کرد: این افزایش نظارت‌ها زمینه‌ای را فراهم کرده تا با مرم با امنیت خاطر بیشتر بتوانند مود خام دامی و محصولات مرتبط با آن را با اطمینان خاطر خریداری و مصرف کنند.
 
وی به بازرسی‌های متعدد از دام زنده و لاشه‌ها اشاره کرد و یادآور شد: عید قربان امسال بیش از 4 هزار بازرسی از دام‌های زنده و 2 هزار و 212 مورد بازرسی از لاشه‌های کشتار شده انجام شد.
 
مدیرکل دامپزشکی استان اردبیل از افزایش نظارت‌ها بر کشتار و عرضه فرآورده‌های خام دامی در این استان خبر داد و افزود: همه این خدمات به شکل رایگان انجام می‌شود و ما با تشخیص دامپزشک‌ها موفق شدیم بیش از 223 مورد جگر حیوانات را از چرخه مصرف خارج کنیم.
 
وی به فعالیت 6 ماهه امسال در بخش واکسیناسیون اشاره کرد و گفت: بیش از 8 میلیون واکسن جمعیت دامی تهیه و تزریق شده و همه این فعالیت‌ها برای تأمین سلامت بوده است.
 
مدیرکل دامپزشکی استان اردبیل به واکسیناسیون 17 میلیون و 600 هزار قطعه طیور اشاره کرد و افزود: ما بحث واکسیناسیون را در سال جاری نیز جدی گرفتم و طی مهر و آبان‌ماه تلاشمان بر این است تا مرحله جدیدی از واکسیناسیون دام‌ها را علیه بیماری‌های مختلف انجام دهیم.
 
به گزارش خبرگزاری فارس، صالحی با یادآوری اینکه مردم باید در کمال سلامت و صحت مواد غذایی خود را مصرف کنند، عنوان کرد: دامپزشکی در این زمینه اقدامات و حرکت‌های خوبی را آغاز کرده است.