رونق تولید ملی | چهارشنبه، ۲ بهمن ۱۳۹۸

افزایش میزان مصرف گاز CNG در استان اردبیل - خبر

 

 

افزایش میزان مصرف گاز CNG در استان اردبیل

مدیر شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی استان اردبیل گفت: طبق آخرین آمار به دست آمده مشخص شده که میزان مصرف CNG در اردبیل از مرز ۱۶۳ میلیون مترمکعب گذشته و شرایط صعودی به خود گرفته است.

افزایش میزان مصرف گاز CNG در استان اردبیل

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، سید حجت مدنی در جلسه بررسی وضعیت مصرف سوخت گاز طبیعی در اردبیل اظهار داشت: با توجه به این‌که افزایش مصرف CNG در منطقه اردبیل همچنان روند صعودی خود را طی می‌کند، امسال میزان استفاده از این سوخت با افزایش قابل توجهی روبه‌رو بوده است.

وی افزود: میزان مصرف CNG در 10 ماهه نخست امسال از مرز 163 میلیون متر مکعب گذشته و این موضوع نشان از افزایش مصرف از این سوخت است و اقدامی موثر در ارتباط با کاهش آلویندگی هوا و صرفه‌جویی در مصرف بنزین محسوب می‌‌شود که امیدواریم شرایط به همین شکل ادامه یابد و بتوانیم اقدامات لازم را در راستای کاهش آلایندگی هوا و سالم‌سازی محیط انجام دهیم.

مدیر شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی استان اردبیل گفت: میزان مصرف CNGدر ده ماهه امسال در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته افزایش قابل توجهی داشته به طوری که این میزان مصرف در سال گذشته در حدود 153 میلیون متر مکعب بوده و امسال به 163 میلیون مترمکعب رسیده است.

مدنی بیان کرد: میزان افزایش آماری مصرف CNG امسال با افزایش 6.4 درصدی مواجه شده است و در واقع می‌توان گفت که به همین میزان که CNG مصرف شده است، به همین میزان هم در مصرف بنزین صرفه‌جویی شده است که این موضوع در واقع گام موثری در راستای بهبود وضعیت کنونی است.

وی تصریح کرد: میزان مصرف CNG در دی ماه امسال به 15 میلیون و 400 هزار مترمکعب رسیده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته 6.2 درصد رشد داشته است و پیش‌بینی می‌شود که این میزان مصرف در ماههای آخر سال نیز حالت صعودی داشته باشد و شاهد افزایش چشم‌گیر این سوخت باشیم.