جهش تولید | جمعه، ۱۴ آذر ۱۳۹۹

افزایش مصرف گاز طبیعی در اردبیل - خبر

 

 

افزایش مصرف گاز طبیعی در اردبیل

مدیر کل شرکت گاز استان اردبیل گفت: در یازده ماهه سال ۹۷ میزان مصرف گازطبیعی در استان نسبت به مدت مشابه سال گذشته افزایش یافته است.

افزایش مصرف گاز طبیعی در اردبیل

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان فیروز خدایی، مدیر کل شرکت گاز استان اردبیل افزود: طی سال 97 بیش از 2میلیارد و 450میلیون متر مکعب گاز طبیعی در بخش‌های مختلف خانگی، تجاری، صنعتی و سایر مراکز استان مصرف شده و این در حالی است که در مدت مشابه سال 96 حدود 2میلیارد و 300میلیون متر مکعب گاز طبیعی در بخش‌های یاد شده مصرف شده بود.

وی اگفت:این میزان افزایش مصرف گاز در حالی ثبت شده که طی یازدهه سال‌جاری بیش از 18هزار مشترک شهری و روستایی و نیز 48 واحد صنعتی به جمع مصرف‌کنندگان گاز طبیعی استان اضافه شده است. 

مدیرعامل شرکت گاز استان اردبیل به آمار تفکیکی مصرف گاز طبیعی اشاره کرد و ادامه داد: از کل گاز دریافتی در این مدت حدود 54/5 درصد در بخش خانگی و تجاری، 36 درصد در نیروگاه و 9/5 درصد توسط سی ان جی ها و سایر مشترکین صنعتی مصرف شده است.

خدایی بیان کرد:  شرکت گاز استان اکنون به بیش از 468 هزار مشترک خدمات‌رسانی می‌کند که از این میزان بیش از 348 هزار مشترک شهری و بیش از  119 هزار مشترک روستایی است.
 
وی با اشاره به آمادگی شبانه‌روزی کارکنان شرکت گاز استان به‌خصوص نیروهای امداد گاز برای مقابله با شرایط بحرانی اشاره کرد و گفت: امیدواریم با پرداخت به‌موقع قبوض گاز مصرفی و مصرف بهینه از سوی مشترکین، شاهد رشد روز افزون شبکه‌گذاری در اقصی نقاط استان باشیم.