حمایت از کالای ایرانی | یک‌شنبه، ۳۱ تیر ۱۳۹۷

افزایش مصرف گاز طبیعی در اردبیل - صفحه اصلی

 

 

نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

افزایش مصرف گاز طبیعی در اردبیل

مدیرعامل شرکت گاز استان اردبیل گفت: طبق بررسی‌های انجام شده در مقایسه با مدت مشابه در سال گذشته مصرف گاز طبیعی در استان اردبیل ۲۵.۷ درصد افزایش یافته است.

افزایش مصرف گاز طبیعی در اردبیل

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، مهندس فیروز خدایی در جلسه بررسی وضعیت مصرف گاز طبیعی در اردبیل اظهار داشت: طبق بررسی‌های انجام شده در مقایسه با مدت مشابه در سال گذشته مصرف گاز طبیعی در استان اردبیل 25.7 درصد افزایش یافته و در 7 روز آخر آذر ماه امسال 77 میلیون مترمکعب گازطبیعی در سطح استان اردبیل مصرف شده است.

وی افزود: با توجه به سردی و برودت هوا استفاده از گاز طبیعی در مکان‌های عمومی و مساکن افزایش یافته و انتظار می‌رود که به طور حتم در مصرف بهینه گاز مدیریت مطلوبی انجام داده شود تا از این طریق با کمبود و افت گاز در هیچ یکی از مناطق این استان مواجه نشویم.

مدیرعامل شرکت گاز استان اردبیل گفت: در طی روزهای اخیر روزانه در حدود 8 میلیون مترمکعب گاز طبیعی مصرف می‌شود و علاوه بر آن در حدود 2 درصد از گاز کشور توسط مشترکان بخشهای خانگی، صنعتی و تجاری استان اردبیل مصرف می‌شود که نیاز است همگان در مصرف منابع طبیعی و خدادادی گاز اهتمام ویژه‌ای داشته باشند.‌

خدایی بیان کرد: خوشبختانه در حال حاضر در حدود 418 هزار مشترک شهری و روستایی استان اردبیل تحت پوشش گاز طبیعی قرار دارند که این آمار نسبت به سالهای گذشته افزایش قابل توجهی داشته و پیش‌بینی می‌شود در آینده‌ای نزدیک در استان اردبیل تمامی خانوارها از نعمت گاز طبیعی بهره‌مند شوند.

وی تصریح کرد: با تلاش و حمایت مسئولان مربوطه امسال در حدود 13 هزار مشترک شهری و روستایی از نعمت گاز طبیعی برخوردار شدند که خوشبختانه این آمار نشان از وضعیت مطلوب گازرسانی در این استان است و امیدواریم این وضعیت به همین منوال ادامه یابد.