رونق تولید ملی | پنج‌شنبه، ۱ اسفند ۱۳۹۸

افزایش مجتمع‌های خدماتی و رفاهی در استان اردبیل - خبر

 

 

افزایش مجتمع‌های خدماتی و رفاهی در استان اردبیل

با بهره‌برداری از ۶ مجتمع بین‌راهی در استان تعداد مجتمع‌های خدماتی و رفاهی در استان اردبیل به ۱۸ باب افزایش می‌یابد.

افزایش مجتمع‌های خدماتی و رفاهی در استان اردبیل

به گزارش باشگاه خبرنگاران حوان، علی رحمتی مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان اردبیل در آئین بهره‌برداری از مجتمع خدماتی رفاهی در سرعین اظهار داشت: در حال حاضر 12 مجتمع خدماتی رفاهیبین راهی در استان اردبیل فعالیت می‌کند و عملیات احداث 6 مجتمع خدماتی رفاهی در حال اجراست و 17 مورد دیگر نیز مراحل استعلام را سپری می‌کنند.

وی با اشاره به افتتاح 700 مجتمع خدماتی رفاهی بین راهی و در حال احداث بودن 387 مورد در سراسر کشور تصریح کرد: عملیات احداث مجتمع خدماتی رفاهی بین راهی گنج پدر سال گذشته با مساحت عرصه 16 هزار و 500 متر مربع آغاز و برای ساخت و تجهیز آن که در فاز نخست برای 25 نفر اشتغالزایی کرده بیش از 4 میلیارد تومان هزینه شده است.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان اردبیل افزود: این مجتمع که در کیلومتر 2 محور سرعین به اردبیل واقع شده شامل رستوران، جایگاه سوخت، نمازخانه، محوطه‌سازی و سرویس‌های مناسب بهداشتی برای رفاه حال و آسایش بیشتر مسافران و ترددکنندگان جاده است.

رحمتی با بیان اینکه استان اردبیل با داشتن 37 منطقه نمونه گردشگری، هزار اثر تاریخی ثبت شده ملی و یک اثر ثبت شده جهانی سالانه پذیرای بیش از 9 میلیون نفر مسافر و گردشگر از سراسر ایران اسلامی و سایر کشورهاست، گفت: سازمان راهداری برای رفاه حال مسافران و هموطنان ایجاد و احداث مراکز خدماتی رفاهی را با کمک بخش خصوصی در دستور کار خود قرار داده و در میدان اقدام و عمل به معنای حقیقی کلمه از سرمایه‌گذاران حمایت می‌کند.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان اردبیل بیان کرد: ارائه خدمات متمرکز در مراکز خدماتی بین راهی سبب افزایش ضریب ایمنی، کاهش تصادفات رانندگی با قطع جریان‌های ترافیکی، اتلاف وقت، گسترش فرهنگ نماز و اشتغال‌زایی می‌شود