سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | چهارشنبه، ۲۵ فروردین ۱۴۰۰

افزایش مبتلایان به کرونا در استان اردبیل به 515 بیمار - خبر

 

 

افزایش مبتلایان به کرونا در استان اردبیل به 515 بیمار

قائم مقام دانشگاه علوم پزشکی اردبیل گفت: در طی 24 ساعت اخیر 18 مورد ابتلای جدید به کرونا براساس نتایج آزمایشگاه ویروس شناسی در استان اردبیل شناسایی شد که شمار مبتلایان قطعی به این بیماری ویروسی در استان به 515 بیمار افزایش یافته است.

افزایش مبتلایان به کرونا در استان اردبیل به 515 بیمار

افشین فتحی اظهار کرد: طی بررسی‌های انجام شده اغلب جانباختگان در استان اردبیل افرادی هستند که در معرض خطر بوده و یا سالمند بودند که اکثرا در طول یک ماه اخیر از منزل خارج نشدند ولی به‌وسیله اعضای خانواده که به بیرون مراجعه داشتند مبتلا و متأسفانه فوت کردند.

وی افزود: افراد پرخطر مانند اشخاصی که داروهای کورتون‌دار مصرف می‌کنند، تحت شیمی درمانی، مبتلایان به HIV، دارای فشار خون، بیماری قلبی و ریوی، عمل پیوند عضو، دیابت، بیماری تنفسی و یا آسم و سالمندان در خطر بسیاری برای ابتلا به کرونا هستند.

قائم مقام دانشگاه علوم پزشکی اردبیل تصریح کرد: این دست از عزیزان باید توجه ویژه داشته باشند که با رعایت نکات بهداشتی عمومی به هیچ عنوان نباید با افرادی که به بیرون مراجعه دارند ارتباطی داشته باشند و باید در یک اتاق مجزا ساکن شوند و در صورت داشتند علائم بیماری حتما به سامانه‌های ۱۹۰ و ۴۰۳۰ اطلاع رسانی شود.

فتحی بیان داشت‌: در طی ۲۴ ساعت گذشته ۱۸ بیمار مبتلای قطعی جدید به کرونا در استان اردبیل براساس نتایج آزمایشگاه ویروس شناسی شناسایی شده که آمار کلی مبتلایان به این بیماری ویروسی در استان به ۵۱۵ بیمار افزایش یافته که البته بیمارانی هم براساس شواهد بالینی بستری هستند.

وی ادامه داد: متأسفانه در طی شبانه روز گذشته ۶ بیمار مبتلای قطعی به کرونا در استان اردبیل جان خود را از دست دادند که آمار جانباختگان در استان به ۹۳ فوتی افزایش یافته است.