سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | چهارشنبه، ۲۵ فروردین ۱۴۰۰

افزایش مبتلایان به کرونا در استان اردبیل به 474 بیمار - خبر

 

 

افزایش مبتلایان به کرونا در استان اردبیل به 474 بیمار

قائم مقام دانشگاه علوم پزشکی اردبیل گفت:در طی شبانه روز گذشته 32 بیمار جدید مبتلای به کرونا در استان شناسایی شدندکه مجموع بیماران مبتلای قطعی این بیماری ویروسی به 474 بیمار افزایش یافته است.

افزایش مبتلایان به کرونا در استان اردبیل به 474 بیمار

افشین فتحی عصر امروز در جمع خبرنگاران اظهار کرد: در حال حاضر ۳۴۳ بیمار در بخش ویژه کرونا بیمارستان‌های استان اردبیل بستری و تحت درمان قرار دارند که نسبت به روز گذشته ۱۳ بیمار بستری افزایش پیدا کرده است.

وی افزود: تست‌های تشخیص ابتلا به کرونا از ۵۰ الی ۶۰ آزمایش روزانه به ۷۰ الی ۷۵ عدد افزایش یافته که در روزهای آینده ظرفیت روزانه تشخیص این بیماری ویروسی به ۲۰۰ آزمایش افزایش خواهد یافت.

قائم مقام دانشگاه علوم پزشکی اردبیل تصریح کرد: متأسفانه در طی ۲۴ ساعت گذشته ۷ بیمار مبتلای قطعی به کرونا جان خود را از دست دادند که مجموع جانباختگان مبتلای قطعی این بیماری ویروسی به ۸۲ فوتی افزایش یافته است.

وی اظهار داشت: شاهد افزایش و کاهش تعداد موارد مبتلا و بستری در روزهای مختلف هستیم که نشانگر این است که فعلا به سیر نزولی واضح و ثابتی نرسیدیم.

فتحی بیان کرد: از عموم مردم استان اردبیل تقاضا داریم به نکات بهداشتی و هشدارهای صادره توجه ویژه داشته باشند تا با رعایت این مسائل بتوانیم به سیر نزولی ثابت کرونا دست پیدا کرده و این بیماری ویروسی را کنترل کنیم. 

وی گفت: اگر خانه‌نشینی و کاهش تردد توسط مردم استان اردبیل رعایت نشود دو الی سه ماه آینده به شکل سینوسی درگیر کرونا خواهیم بود و پس از سه ماه سیر نزولی آغاز می‌شود پس مردم استان به هشدارها توجه داشته باشند تا هرچه زودتر بتوانیم این بیماری را کنترل کنیم.