سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | چهارشنبه، ۲۵ فروردین ۱۴۰۰

افزایش مبتلایان به کرونا در استان اردبیل به ۵۸۸ بیمار - خبر

 

 

افزایش مبتلایان به کرونا در استان اردبیل به ۵۸۸ بیمار

رئیس دانشگاه علوم پزشکی اردبیل گفت: طی ۲۴ ساعت گذشته ۳۸ مبتلای قطعی جدید به کرونا در استان اردبیل شناسایی شده است که مجموع مبتلایان به این بیماری ویروسی در استان به ۵۸۸ بیمار افزایش یافته است.

افزایش مبتلایان به کرونا در استان اردبیل به ۵۸۸ بیمار

قدرت اخوان اکبری عصر امروز در جمع خبرنگاران اظهار کرد: در طول ۲۴ ساعت اخیر ۳۸ بیمار مبتلا قطعی جدید به کرونا در استان اردبیل شناسایی شده است که آمار کلی مبتلایان قطعی این بیماری ویروسی به ۵۸۸ بیمار افزایش یافته است.

وی افزود: به غیر از موارد مبتلای قطعی، در ۷۲ ساعت اخیر ۱۲۶ بیمار در استان اردبیل بر اساس شواهد بالینی، سی تی اسکن و رادیولوژی به‌عنوان مبتلا به کرونا تلقی و روند درمانی این بیماران هم همانند بیماران مبتلا قطعی آغاز و پیگیری می‌شود.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی اردبیل تشریح کرد: متأسفانه طی ۲۴ ساعت اخیر ۷ بیمار مبتلا قطعی به کرونا در استان اردبیل جان خود را از دست دادند که مجموع جانباختگان به ۱۰۱ فوتی افزایش پیدا کرده است.

وی بیان کرد: در ۲۴ ساعت گذشته ۵۶ بیمار مشکوک به کرونا بستری و ۴۰ بیمار مبتلا با بهبودی کامل از بیمارستان‌های استان اردبیل ترخیص شدند که در حال حاضر ۳۲۹ بیمار در بخش ویژه کرونا بیمارستان‌های استان اردبیل بستری و تحت درمان قرار دارند که میزان و روند بستری بیماران در سیر تعادل است.

اخوان اکبری ادامه داد: در حال حاضر ۴۱ بیمار بستری با وضیعت وخیم در بخش مراقبت‌های ویژه کرونا بستری و تحت نظر و درمان قرار دارند.

وی اظهار داشت: از آغاز شیوع بیماری کرونا در استان اردبیل یک هزار و ۲۲۵ مورد تست صورت گرفته است که ۵۸۸ تست مثبت و ۶۳۷ تست منفی بوده است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی اردبیل تصریح کرد: از آغاز زمان درگیری با کرونا در استان اردبیل یک هزار و ۶۱۸ بیمار در بیمارستان‌های استان اردبیل بستری و یک هزار و ۱۶۰ بیمار با وضیعت عمومی خوب از بیمارستان‌های استان ترخیص شدند.