سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | پنج‌شنبه، ۲ اردیبهشت ۱۴۰۰

افزایش قیمت مرغ به دلیل کاهش میزان کشتار روزانه - خبر

 

 

افزایش قیمت مرغ به دلیل کاهش میزان کشتار روزانه

نیاز استان اردبیل به مرغ روزانه حدود ۹۰ تن است در حالیکه میزان کشتار مرغ کمتر از ۷۰ تن می باشد.

افزایش قیمت مرغ به دلیل کاهش میزان کشتار روزانه

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار اردبیل از تشدید نظارت تیم‌های تلفیقی بر بازار با مشارکت بسیج، دادستانی و صنعت، معدن و تجارت خبر داد.
عزیزی در جلسه ستاد تنظیم بازار استان گفت: در شهرستان‌های استان نیز این تیم‌ها تشکیل و بازرسی از بازار با هدف جلوگیری از افزایش قیمت خودسرانه، احتکار و تخلف انجام می‌شود.
معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار اردبیل با اشاره به افزایش قیمت مرغ در چند روز اخیر افزود: تلاش می شود از افزایش قیمت این کالای اساسی جلوگیری شود.
عزیزی گفت: براساس آمار‌های استخراج شده نیاز استان به مرغ روزانه حدود ۹۰ تن بوده و این در حالی است که میزان کشتار مرغ کمتر از ۷۰ تن شده است.
وی افزود: این موضوع نشانگر خروج مرغ زنده از استان بوده که تلاش می‌شود با همکاری تولیدکنندگان نیاز استان تامین و تولیدات مازاد از استان خارج شود.
معاون استاندار اردبیل هماهنگی برای تامین نهاده‌های دامی برای تولیدکنندگان و افزایش جوجه ریزی را از جمله برنامه ریزی‌هایی دانست که با هدف جلوگیری از کمبود مرغ در ماه‌های آینده انجام می‌شود.

عزیزی همچنین نظارت بر عملکرد نانوایی‌ها را از جمله مهم‌ترین اقدامات تیم‌های بازرسی عنوان کرد و گفت: با توجه به تفاوت قیمت آرد سهمیه‌ای و آزاد نظارت بر این بخش بیشتر شده و لازم است نانوایان توجه به ساعت پخت و کیفیت را مد نظر قرار دهند.
دادستان عمومی و انقلاب اردبیل نیز در این جلسه با تاکید بر مقابله جدی با متخلفان و مسببان گرانفروشی گفت: در حال حاضر زمان مماشات با سارقان رزق و روزی مردم به سر آمده و با هر فرد متخلف به شدت برخورد می‌شود.