جهش تولید | یک‌شنبه، ۵ بهمن ۱۳۹۹

افزایش ظرفیت اشتغالزایی ۵۵ واحد تولیدی در استان اردبیل - خبر

 

 

افزایش ظرفیت اشتغالزایی ۵۵ واحد تولیدی در استان اردبیل

مدیر کل دفتر جذب و حمایت از سرمایه گذاری استانداری اردبیل گفت: ظرفیت اشتغالزایی ۵۵ واحد تولیدی برای ۷۲۱ نفر در نیمه اول امسال افزایش یافت.

افزایش ظرفیت اشتغالزایی ۵۵ واحد تولیدی در استان اردبیل

قادر تقی زاده، مدیر کل دفتر جذب و حمایت از سرمایه گذاری استانداری اردبیل در بازدید از واحد‌های تولیدی گفت: بر اساس تاکید استاندار اردبیل واحد‌هایی که به علل مختلف زیر ظرفیت تولید به فعالیت خود ادامه می‌دادند، احصا و شناسایی شد.

او بیان کرد: بر اساس پیگیری‌های انجام گرفته، مشکلات واحد‌های فعال با کمتر از ظرفیت، استخراج شد.

مدیر کل دفتر جذب و حمایت از سرمایه گذاری استانداری اردبیل کمبود نقدینگی برای تامین مواد اولیه یا خرید ماشین آلات جهت ایجاد خط تولید جدید و مشکلات بانکی را از جمله موانع این واحد‌ها برشمرد.

تقی زاده تصریح کرد: در شش ماهه نخست امسال در حوزه صنعت، معدن و تجارت تعداد ۴۰ واحد تولیدی با پیگیری و برطرف شدن مشکلات افزایش ظرفیت شده و زمینه اشتغال ۶۴۲ نفر در این واحد‌ها به طور مستقیم فراهم شده است.

او افزایش ظرفیت این واحد‌ها را با اهمیت خواند و بیان کرد: به دلیل اینکه این واحد‌ها دیگر نیازی به زمین و یا سوله اضافی نداشته و با همان امکانات زیر ساختی قادر به افزایش تولید و افزایش میزان اشتغال می‌شوند، اهمیت این امر دو چندان می‌شود.

مدیر کل دفتر جذب و حمایت از سرمایه گذاری استانداری اردبیل گفت: در حوزه جهاد کشاورزی نیز تعداد ۱۱ واحد تولیدی با هدف افزایش تولید و اشتغال افزایش ظرفیت داده شده که علاوه بر افزایش تولید موجب اشتغالزایی برای ۷۹ نفر دیگر شده است.