سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | چهارشنبه، ۱ اردیبهشت ۱۴۰۰

افزایش شمار مبتلایان قطعی به ویروس کرونا در استان اردبیل به 50نفر - خبر

 

 

افزایش شمار مبتلایان قطعی به ویروس کرونا در استان اردبیل به 50نفر

شمار مبتلایان قطعی به ویروس کرونا در استان اردبیل به 50نفر رسید.

افزایش شمار مبتلایان قطعی به ویروس کرونا در استان اردبیل به 50نفر

رییس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت  با اشاره به افزایش شناسایی موارد قطعی ابتلا به کووید - ۱۹ در کشور، گفت: از ظهر دیروز تا امروز و بر اساس نتایج آزمایشگاهی، ۷۴۳ مورد بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شد و کل مبتلایان به این بیماری در کل کشور به ۶۵۶۶ نفر رسید.
دکتر جهانپور گفت: متاسفانه در طول ۲۴ ساعت گذشته، ۴۹ نفر از مبتلایان جدید کووید۱۹ جان خود را از دست دادند و مجموع جان باختگان این بیماری در کشور به ۱۹۴ مورد رسید.
وی افزود: خوشبختانه در کشور تا کنون ۲۱۳۴ بیمار مبتلا به کووید۱۹ بهبود یافته‌اند.
دکتر جهانپور گفت: در مجموع در تهران ۱۸۰۵ نفر، قم ۶۸۵، گیلان ۴۹۶، اصفهان ۵۶۴، البرز ۳۰۷، مازندران ۶۲۰، مرکزی ۳۳۵، قزوین ۲۰۷، سمنان ۱۷۵، گلستان ۱۷۵، خراسان رضوی ۱۵۴، فارس ۱۰۴، لرستان ۱۴۴، آذربایجان شرقی ۱۰۷، خوزستان ۶۹، یزد ۸۷، زنجان ۵۳، کردستان ۶۳، اردبیل ۵۰، کرمانشاه ۳۳، کرمان ۴۱، همدان ۶۰، سیستان و بلوچستان ۳۴، هرمزگان ۳۵، خراسان جنوبی ۴۴، خراسان شمالی ۲۴، چهارمحال و بختیاری ۲۱، ایلام ۱۵، آذربایجان غربی ۴۰، کهگیلویه و بویراحمد ۹ و بوشهر ۱۰ نفر بطور قطعی به بیماری کرونا مبتلا شده اند.
وی با تاکید بر اینکه بیش از 80درصد ازکار بسیار مهم پیشگیری از شیوع کرونا با همکاری مردم قابل انجام است تصریح کرد:مردم هشدارها را کاملا جدی بگیرند،در خانه بمانند، از انجام سفر اکیدا خود داری کرده وبهداشت فردی وعمومی را به دقت رعایت کنند.