جهش تولید | پنج‌شنبه، ۸ خرداد ۱۳۹۹

افزایش شمار مبتلایان قطعی به ویروس کرونا در اردبیل به 289 نفر - خبر

 

 

افزایش شمار مبتلایان قطعی به ویروس کرونا در اردبیل به 289 نفر

قائم مقام دانشگاه علوم پزشکی استان اردبیل گفت: شمار مبتلایان قطعی به ویروس کرونا در استان اردبیل با 19نفر افزایش نسبت به دیروز به ۲89نفر افزایش یافته است.

افزایش شمار مبتلایان قطعی به ویروس کرونا در اردبیل به 289 نفر

افشین فتحی عصر امروز در جمع خبرنگاران اظهار کرد: در طی ۲۴ ساعت اخیر نتیجه آزمایش ویروس‌شناسی ۱۹ بیمار در استان اردبیل مثبت بوده است که تعداد مبتلایان قطعی به کروناویروس در استان به ۲۸۹ بیمار افزایش یافته است.

وی افزود: با توجه به روز گذشته آمار بیماران بستری شده افزایش داشته است که در حال حاضر ۳۳۴ بیمار بستری مبتلای قطعی و مشکوک به کروناویروس در بخش ویژه بیمارستان‌های استان اردبیل بستری و تحت درمان قرار دارند.

قائم مقام دانشگاه علوم پزشکی اردبیل تصریح کرد: طبق آمار روزانه ۴ بیمار مبتلا قطعی به کروناویروس در استان اردبیل جان خود را از دست می‌دهند و طی ۲۴ ساعت گذشته ۴ بیمار مبتلای قطعی به این بیماری جان خود را از دست دادند و از آغاز شیوع کروناویروس در استان ۳۸ بیمار مبتلای قطعی فوت کردند که به خانواده‌های داغدار تسلیت عرض می‌کنیم.

فتحی ادامه داد: به دلیل رعایت خانه‌نشینی مردم فهیم استان اردبیل شیب صعودی کروناویروس در استان بسیار تند نشد اما با این حال سیر مبتلایان و مرگ و میر این بیماری در استان صعودی و تند است.

وی اظهار داشت: برای کنترل بیماری کروناویروس تنها یک راه وجود دارد که از منزل خارج نشویم از عموم مردم استان تقاضا داریم به این نکته مهم و حیاتی توجه داشته و به افرادی را که مسائل بهداشتی و خانه نشینی را جدی نمی‌گیرند هشدار می‌دهیم در خانه بمانند تا سالم بمانیم.

قائم مقام دانشگاه علوم پزشکی اردبیل گفت: تا به امروز ۷۰ درصد مردم استان اردبیل در طرح غربالگری کروناویروس شرکت کردند که در این حوزه استان رتبه ششم را کسب کرده است و در تلاش هستیم تا ۲۴ ساعت آینده میزان مشارکت در این طرح مهم ۱۰۰ درصدی باشد.