سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | چهارشنبه، ۱ اردیبهشت ۱۴۰۰

افزایش شمار مبتلایان قطعی به ویروس کرونا در اردبیل به 266 نفر، شمار فوتی ها 30 نفر - خبر

 

 

افزایش شمار مبتلایان قطعی به ویروس کرونا در اردبیل به 266 نفر، شمار فوتی ها 30 نفر

قائم مقام دانشگاه علوم پزشکی استان اردبیل گفت: شمار مبتلایان قطعی به و یروس کرونا در استان اردبیل به 266 نفر رسید و متاسفانه تاکنون 30 نفر بر اثر این بیماری جان خود را از دست داده اند.

افزایش شمار مبتلایان قطعی به ویروس کرونا در اردبیل به 266 نفر، شمار فوتی ها 30 نفر

دکتر فتحی قائم مقام دانشگاه علوم پزشکی استان افزود: در حال حاضر 332 نفر به علت ابتلای قطعی ویا احتمالی به ویروس کرونا، در بیمارستان‌های استان اردبیل بستری هستند متاسفانه همچنان شاهد شیب صعودی ابتلا هستیم ودر 24 ساعت گذشته 59بیمار جدید بستری و39نفر ترخیص شده اند.
وی با بیان اینکه آمار ما بر اساس نتایج تستهای آزمایشگاهی ومراجعات به بیمارستانها بوده وشمار واقعی مبتلایان باید 5 برابر بیشتر از آمار ماباشد تصریح کرد:بحران بیماری کرونا در استان اردبیل بسیارجدی و اضطراریست وقطعا در روزهای آینده تعداد مبتلایان به ویروس افزایش خواهد یافت، بنابراین از مردم شریف ایران خواهش می کنیم به هیچ عنوان به استان اردبیل سفر نکنند واهالی استان هم دو هفته در خانه مانده و از دیدو بازدیدهای نوروزی صرف نظر کنند.
دکتر فتحی ،برلزوم در خانه ماندن مردم و پرهیز ازهرگونه سفر ،شستن مداوم دستها با آب وصابون ، استفاده از دستکش،حضور نیافتن در اجتماعات ورعایت فاصله از افراد مشکوک ،خودداری از انجام خرید ها ودیدو بازدیدهای نوروزی واستفاده نکردن از اسکناس و رعایت فاصله افراد از یکدیگر تاکید کرد.