سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | چهارشنبه، ۲۵ فروردین ۱۴۰۰

افزایش شمار مبتلایان به ویروس کرونا در اردبیل به 106 نفر، شمار فوتی ها 13 نفر - خبر

 

 

افزایش شمار مبتلایان به ویروس کرونا در اردبیل به 106 نفر، شمار فوتی ها 13 نفر

رییس دانشگاه علوم پزشکی اردبیل گفت: شمار مبتلایان قطعی به ویروس کرونا در استان اردبیل به 106 نفر رسیده و متاسفانه تاکنون 13نفر بر اثر این بیماری جان خود را از دست داده اند.

افزایش شمار مبتلایان به ویروس کرونا در اردبیل به 106 نفر، شمار فوتی ها 13 نفر

دکتر اخوان اکبری افزود: در حال حاضر 230 نفر به علت ابتلای قطعی و یا احتمالی به ویروس کرونا، در بیمارستان‌های استان اردبیل بستری هستند و13نفر از آنها در بخش مراقبتهای ویژه نگهداری می شوند.
رییس دانشگاه علوم پزشکی اردبیل گفت: وضعیت استان اردبیل در شیوع ویروس کرونا کاملا وخیم و هشدارها کاملا جدی است، تعداد بستریها روز به روز بیشتر می شود و این نشان می دهد که تعداد افراد مبتلا به ویروس کرونا در استان بسیار بیشتر از ارقام موجود است.

اخوان اکبری با تشکر از بازاریان اردبیل به خاطر بستن سه روز بازار و دعوت از مردم برای شرکت در طرح ملی بسیج مبارزه با کرونا و ثبت اطلاعات پزشکی خود در سامانه این طرح تصریح کرد: وضعیت بحران بیماری کرونا در استان اردبیل بسیار اضطراریست و قطعا در روزهای آینده تعداد مبتلایان به ویروس افزایش خواهد یافت، بنابراین از مردم شریف ایران خواهش می کنیم به هیچ عنوان به استان اردبیل سفر نکنند واهالی استان هم دو هفته در خانه بمانند.
وی برلزوم در خانه ماندن مردم و پرهیز ازهرگونه سفر ،شستن مداوم دستها با آب وصابون، استفاده از دستکش، حضور نیافتن در اجتماعات و رعایت فاصله از افراد مشکوک، خودداری از انجام خریدها و دید و بازدیدهای نوروزی و استفاده نکردن از اسکناس و رعایت فاصله افراد از یکدیگر تاکید کرد.