سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | جمعه، ۲۷ فروردین ۱۴۰۰

افزایش سه برابری اعتبارات امور عشایر شهرستان خلخال - خبر

 

 

افزایش سه برابری اعتبارات امور عشایر شهرستان خلخال

فرماندار خلخال گفت: اعتبارات اداره عشایر شهرستان خلخال سه برابر در سال‌جاری افزایش یافت.

افزایش سه برابری اعتبارات امور عشایر شهرستان خلخال

فریدون بابایی اظهار کرد: با هدف خدمت‌رسانی بیشتر، اعتبارات فصل عشایر شهرستان خلخال در کمیته برنامه‌ریزی این شهرستان سه برابر افزایش یافته و به بیش از 300 میلیون تومان رسیده است.  

وی با اشاره به اقدامات تولیدی عشایر از جمله تولید دام زنده، گوشت و نیاز پروتئینی و لبنیات کشور افزود: در مناطق عشایری خورش رستم مشکلات حوزه راه، آنتن‌دهی تلفن همراه، آبشخورهای دامی و نهاده دامی و سایر مشکلات بررسی و راهکارهای لازم اعمال شد.

فرماندار خلخال خواستار توجه عشایر شهرستان خلخال به  بحث بیمه شد و گفت: با هدف جلوگیری از خسارات به احشام عشایری زیرساخت‌های لازم بیمه عشایری در شهرستان خلخال دایر است.

بابایی در جمع اهالی روستای طویستان در خصوص پیگیری راه روستایی این روستا، حل مشکل قنات بالادست روستا برای تعذیه آب احشام و ساماندهی آب شرب این روستا قول مساعد داد.

به گزارش خبرگزاری فارس وی همچنین توانمند‌سازی عشایر را از اولویت‌های کارگروه عشایر شهرستان خلخال دانست و گفت: در بحث راهداری نیز با توجه به واگذاری خدمات ساخت راه و نگهداری راه‌های روستایی و عشایری به اداره کل راهداری وحمل و نقل جاده‌ای و شروع ساخت راه روستایی کمر در بخش خورش رستم در سایر راه‌های روستایی نیز تسهیل و راه‌های عشایری نیز در اولویت ساخت و بهسازی خواهد بود.