سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | سه‌شنبه، ۳۱ فروردین ۱۴۰۰

افزایش دوره تنفس اقساط تسهیلات کسب‌‌وکارهای آسیب‌ دیده از کرونا - خبر

 

 

افزایش دوره تنفس اقساط تسهیلات کسب‌‌وکارهای آسیب‌ دیده از کرونا

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل گفت: با افزایش دوره تنفس تسهیلات کسب‌و‌کارهای آسیب‌ دیده از کرونا، شروع بازپرداخت اقساط از مهرماه به آبان‌ماه سال‌جاری تغییر کرد.

افزایش دوره تنفس اقساط تسهیلات کسب‌‌وکارهای آسیب‌ دیده از کرونا

قاسم رحیمی اظهار کرد: با افزایش دوره تنفس تسهیلات کسب‌و‌کارهای آسیب‌ دیده از کرونا، شروع بازپرداخت اقساط از مهرماه به آبان‌ماه سال‌جاری تغییر کرد.

وی افزود: با هدف حفظ اشتغال فعالان اقتصادی، کسب‌و‌کارهای آسیب دیده از کرونا که فاقد پرونده بیمه‌ای نزد سازمان تأمین اجتماعی هستند نیز از تسهیلات حمایتی بر اساس رسته فعالیت‌های اعلامی برخوردار می‌شوند.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل تشریح موارد لازم جهت اخذ این تسهیلات بیان کرد: متقاضیان تسهیلات باید دارای مجوز فعالیت از ادارات دولتی بوده و طی سال گذشته فعال باشند، مگر آن‌که بر اساس مصوبات ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا، فعالیت آن‌ها متوقف شده باشد.

رحیمی ادامه داد: اطلاعات شاغلان اعم از کارکنان و یا کارفرما در سامانه‌های دستگاه دولتی مربوطه باید ثبت و به‌روز شده و به صورت پویا قابل رهگیری باشد و امکان احراز آنلاین فعالیت کسب‌و‌کار و شاغلان یادشده از سوی وزارت کار وجود داشته باشد.

وی تصریح کرد: دستگاه‌های دولتی موظف به شناسایی و اعلام دقیق مشخصات فعالان کسب‌و‌کار مربوط به حوزه خود اعم از کارفرمایی و خویش‌فرمایی به انضمام کد ملی کارفرما و کارکنان آن کسب‌و‌کار به وزارت مربوط به دستگاه خود جهت ثبت و پایش در سامانه کارا هستند.