جهش تولید | چهارشنبه، ۱ بهمن ۱۳۹۹

افزایش تولید گندم و خودکفایی اثر مثبتی در اقتصاد کشور دارد - خبر

 

 

افزایش تولید گندم و خودکفایی اثر مثبتی در اقتصاد کشور دارد

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان اردبیل گفت: افزایش تولید گندم و خودکفایی در تولید این محصول استراتژیک اثرات بسیار مثبتی در اقتصاد کشور دارد.

افزایش تولید گندم و خودکفایی اثر مثبتی در اقتصاد کشور دارد

علی حسین احدی عالی، مدیر جهاد کشاورزی شهرستان اردبیل از عملیات موفقیت آمیز برداشت گندم از سطح ۳۷ هزار و ۵۰۰ هکتار از مزارع کشاورزی این شهرستان خبر داد و گفت: محصول گندم شهرستان اردبیل به دو صورت آبی و دیم مورد کشت قرار می‌گیرد.

او افزود: در سال زراعی جاری ۱۹ هزار هکتار گندم آبی و ۱۸ هزار و ۵۰۰ هکتار گندم دیم در سطح شهرستان به زیر کشت رفت و بیش از ۱۰۰ هزار تن محصول گندم از این مزارع برداشت گردید

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان اردبیل ارقام تحت کشت گندم در مزارع این شهرستان را شامل ارقام کاسگوژن، پیشگام، میهن و سای سونز از ارقام آبی و آذر ۲، سرداری و رصد از ارقام دیم برشمرد.

احدی عالی بیان کرد: در حال حاضر روند برداشت این محصول ادامه دارد و انتظار می‌رود تا پایان مرداد ماه کار برداشت گندم در مزارع این شهرستان به اتمام برسد.

او گفت: با هماهنگی‌های انجام شده در حال حاضر ۳ مرکز خرید گندم فعال در سطح شهرستان آماده خریدگندم کشاورزان بر اساس قیمت خرید تضمینی ابلاغی ۲۵ هزار ریال برای هر کیلوگرم محصول گندم می‌باشند و کشاورزان محترم می‌توانند با هماهنگی مسئولان خرید نسبت به تحویل محصول تولیدی خود اقدام نمایند.