رونق تولید ملی | دوشنبه، ۷ بهمن ۱۳۹۸

افزایش تعداد مزارع پرورش ماهی در اردبیل - صفحه اصلی

 

 

نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

افزایش تعداد مزارع پرورش ماهی در اردبیل

افزایش تعداد مزارع پرورش ماهی در اردبیل


مدیرکل شیلات استان اردبیل گفت: تعداد مزارع پرورش ماهی استان تا ۵۰۰ مورد افزایش یافته است.

افزایش تعداد مزارع پرورش ماهی در اردبیل

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، میر آرمان واعظی افزود: سال گذشته ۴۶۰ استخر پرورش ماهی در استان فعال بود که از ابتدای امسال ۲۰ استخر دیگر فعال شده و احداث ۲۰ مورد دیگر نیز در دست اقدام است.

وی گفت: پیش‌بینی می‌شود تا پایان سال تعداد مزارع پرورش ماهی به ۵۰۰ مورد افزایش یابد و به تبع تولیدات ماهی استان نیز با افزایش مزارع رشد خواهد یافت.

مدیرکل شیلات استان افزود: سال گذشته نزدیک به هشت هزار تن ماهی سردابی و گرمابی در استان تولید شد و پیش‌بینی می‌شود تا اردیبهشت‌ماه سال آینده که دوره محاسبه برداشت ماهی تکمیل می‌شود، تولیدات به ۹ هزار تن برسد.

واعظی تأکید کرد: به غیر از افزایش تعداد مزارع بهبود مکانیزاسیون تولید و آموزش چهره به چهره نیز در دست اقدام است و موجب شده تولیدات با راندمان قابل‌توجه همراه شود.

وی به افزایش پرورش ماهی در قفس اشاره کرد و گفت: پیش‌بینی می‌شود پرورش ماهی در قفس نیز با رشد آماری قابل‌توجه همراه باشد.

مدیرکل شیلات استان در خصوص میزان تولیدات ماهی سفید با توجه به رهاسازی بچه ماهی در سال گذشته اشاره کرد و افزود: سال گذشته در اقدام کم‌نظیری دو میلیون بچه ماهی سفید در سدها رهاسازی شد.

واعظی تصریح کرد: هر چند در حال حاضر صید پراکنده با وزن ۱۵۰ گرم انجام می‌شود اما پیش‌بینی شده تا پایان سال وزن ماهی سفید سدها به ۳۰۰ گرم نیز برسد.