جهش تولید | جمعه، ۱۶ خرداد ۱۳۹۹

افزایش بودجه شهرداری بدون اجرای پروژه‌های مشارکتی امکان‌پذیر نیست - خبر

 

 

افزایش بودجه شهرداری بدون اجرای پروژه‌های مشارکتی امکان‌پذیر نیست

رئیس کمیسیون سرمایه‌گذاری شورای شهر اردبیل گفت: افزایش بودجه شهرداری اردبیل بدون توجه به اجرای پروژه‌های مشارکتی امکان‌پذیر نیست و باید در این حوزه یک تلاش و کوشش همه‌جانبه را شاهد و ناظر باشیم.

افزایش بودجه شهرداری بدون اجرای پروژه‌های مشارکتی امکان‌پذیر نیست

 علی هدایتی پیش از ظهر امروز در جلسه بررسی متمم بودجه 93 شهرداری اردبیل اظهار کرد: شهری که از درآمد کافی و کامل برخوردار نباشد نمی‌تواند به شکل متوازن و مطلوب توسعه پیدا کند و به یقین ما در این مسیر در قیاس با شهرهای هم‌تراز عقب می‌مانیم.

وی افزود: اگر امروز برخی از شهرهای هم‌تراز با اردبیل از بودجه مناسب برخوردار بوده و ما نتوانستیم موفق عمل کنیم به دلیل کاستی‌ها و خلاهایی است که در جذب سرمایه‌گذار شاهد هستیم در حالی که برخی محدویت‌های مالی و شرایط رکود اقتصادی را نیز قبول داریم.

عضو شورای شهر اردبیل رویکرد شورای چهارم را برنامه‎محور حرکت کردن و توجه به مسائل فنی دقیق و همراه با نگاه کارشناسی اعلام کرد و گفت: ما باید در برنامه‌ریزی سال آینده به نحوی عمل کنیم تا نه تنها کاستی‌ها برطرف شود بلکه خروجی کار نیز رضایت نسبتی مردم را به همراه داشته باشد.

هدایتی تلاش شهرداری و شورا را در حرکت‌های رو به‌ جلو و پیشبرد امور به رغم رکود حاکم در حوزه‌های مختلف یادآور شد و تصریح کرد: ما برای اینکه بتوانیم شهرداری را از دغدغه کسب درآمد با شرایط به وجود آمده رکود اقتصادی و کم رغبتی مردم به ساخت و سازها و گرفتن پروانه ساختمانی برطرف کنیم و توان مالی این مجموعه را ارتقاء دهیم باید به سرمایه‌گذاری به دید یک ظرفیت ممتاز توجه داشته باشیم تا توانمندی مالی شهرداری بیش از گذشته تقویت شود.

وی اهمیت توجه به کنترل انحراف را در اجرای پروژه‌ها و نظارت بر آنها یادآور شد و گفت: ما برای اینکه بتوانیم شهرداری را از دغدغه کسب درآمد با شرایط به وجود آمده رکود اقتصادی و کم رغبتی مردم به ساخت و سازها و گرفتن پروانه ساختمانی برطرف کنیم و توان مالی این مجموعه را ارتقاء دهیم باید به سرمایه‌گذاری به دید یک ظرفیت ممتاز توجه داشته باشیم تا توانمندی مالی شهرداری بیش از گذشته تقویت شود.

رئیس کمیسیون سرمایه‌گذاری شورای شهر اردبیل اهمیت توجه به کنترل انحراف را در اجرای پروژه‌ها و نظارت بر آنها یادآور شد و گفت: هر چند بهای تمام شده مدیریت پروژه‌ها متفاوت است اما جای انحراف معیار نیست و ما باید تمام توان را انجام دهیم تا در این عرصه به یک وضعیت تعادلی و معیار درست دست پیدا کنیم.

به گزارش خبرگزاری فارس از اردبیل، هدایتی در پایان سخنان خود افزایش بودجه شهرداری و کارهای اجرایی را در سایه جذب سرمایه‌گذاری‌های جدید دانست و گفت: ما اگر در این حوزه غفلت کنیم قطعا با مشکلات و نارسایی‌های بسیاری مواجه خواهیم بود که قطعا جبران آن سخت و دشوار خواهد بود.