جهش تولید | پنج‌شنبه، ۸ خرداد ۱۳۹۹

افزایش بودجه سال ۹۹ استان اردبیل/ سند آمایش امسال اجرا می‌شود - خبر

 

 

افزایش بودجه سال ۹۹ استان اردبیل/ سند آمایش امسال اجرا می‌شود

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان اردبیل گفت: میزان بودجه سال‌جاری اردبیل به ۲ هزار و ۶۱۰ میلیارد ریال رسیده است که این رقم در سال ۹۸ به میزان ۲ هزار و ۳۶۰ میلیارد ریال بود.

افزایش بودجه سال ۹۹ استان اردبیل/ سند آمایش امسال اجرا می‌شود
داود شایقی پیش‌ازظهر امروز در جلسه شورای توسعه و برنامه‌ریزی استان اردبیل اظهار کرد: میزان اعتبار سال‌جاری اردبیل به ۲ هزار و ۶۱۰ میلیارد ریال رسیده است که در بین شهرستان‌های استان توزیع می‌شود و این درحالیست که این رقم در سال ۹۸ به میزان  ۲ هزار و ۳۶۰ میلیارد ریال بود.
 
وی افزود: استان اردبیل از لحاظ مساحت یک درصد کل مساحت کشور را دارا بوده که از این لحاظ در رتبه ۲۵ قرار داشته و بودجه پیشنهادی دولت برای سال جاری ۲۸ هزار میلیارد تومان بوده که نسبت به بودجه سال ۹۸ به میزان ۴.۲ درصد رشد داشته و در بین ۳۱ استان توزیع می‌شود.
 
رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان اردبیل تشریح کرد: بودجه سال ۹۹ استان‌ها در هفته جاری ابلاغ شده است و تنها شاخص توزیع بودجه نیز جمعیت استان‌ها بوده و طبق آخرین سرشماری انجام یافته استان اردبیل با یک میلیون و ۲۷۰ هزار نفر جمعیت در رتبه بیست و سوم کشور قرار دارد.
 
شایقی بیان کرد: مطالعات سند آمایش استان اردبیل در سال گذشته به اتمام رسیده و در سال جاری به مرحله اجرا در می‌آید و در کنار آن سند توسعه شهرستان‌ها نیز آغاز شده و در سال جاری در اختیار فرمانداران قرار خواهد گرفت:
 
به گزارش خبرگزاری فارس، وی گفت: از سه سال قبل تدوین سند توسعه اقتصادی و اشتغال ۶۴۵ روستای بالای ۴۰ خانوار استان اردبیل آغاز شده و سالانه برنامه توسعه و اشتغال ۱۲۹ روستای استان تدوین می‌شود و طبق برنامه‌ریزی ۵ ساله انجام خواهد یافت‌.