جهش تولید | شنبه، ۱۷ خرداد ۱۳۹۹

افزایش آمار مبتلایان قطعی به کروناویروس در استان اردبیل به ۳۹۸ بیمار/ در صورت داشتن علائم با سامانه ۱۹۰ تماس بگیرید - خبر

 

 

افزایش آمار مبتلایان قطعی به کروناویروس در استان اردبیل به ۳۹۸ بیمار/ در صورت داشتن علائم با سامانه ۱۹۰ تماس بگیرید

قائم مقام دانشگاه علوم پزشکی اردبیل گفت: طی ۲۴ ساعت اخیر ۸ بیمار مبتلا قطعی جدید به کروناویروس در استان اردبیل به ثبت رسید که آمار مبتلایان قطعی این بیماری ویروسی به ۳۹۸ بیمار افزایش یافته است.

افزایش آمار مبتلایان قطعی به کروناویروس در استان اردبیل به ۳۹۸ بیمار/ در صورت داشتن علائم با سامانه ۱۹۰ تماس بگیرید
افشین فتحی عصر امروز در جمع خبرنگاران اظهار کرد: در ۲۴ ساعت اخیر باتوجه به نتایج آزمایشگاه ویروس‌شناسی استان، ۸ بیمار جدید در استان اردبیل به کروناویروس مبتلا شدند که بر اساس نتایج آزمایشگاهی تعداد مبتلایان قطعی این بیماری ویروسی به ۳۹۸ بیمار افزایش پیدا کرده است.
 
وی افزود: در حال حاضر ۳۳۸ بیمار بستری در بخش ویژه کروناویروس بیمارستان‌های استان اردبیل بستری و تحت درمان هستند که باتوجه به آمار ۳۳۲ بستری روز گذشته در حال حاضر به دلیل کاهش ترخیص بیماران بهبود یافته، افزایش حداقلی در بیماران بستری داشتیم.
 
قائم مقام دانشگاه علوم پزشکی اردبیل‌ تصریح کرد: متأسفانه طی ۲۴ ساعت گذشته ۴ بیمار مبتلا قطعی به کروناویروس فوت کردند که تعداد جان‌باختگان مبتلای این بیماری ویروسی به ۶۵ بیمار جان باخته افزایش یافته است.
 
فتحی بیان داشت: مردم استان اردبیل در صورت داشتن علائمی همچون گلو درد، تب و لرز، سرفه خشک و تنگی نفس حتمأ با سامانه ۱۹۰ وزارت بهداشت تماس گرفته و اطلاع دهید.
 
وی بیان داشت: به دلیل رعایت خانه‌نشینی مردم فهیم استان اردبیل، کاهش تردد و قانون منع و عبور طبق روال روزهای اخیر، سیر کروناویروس در استان اردبیل ثابت و تا حدی نزولی است.
 
قائم مقام دانشگاه علوم پزشکی اردبیل اظهار داشت: متاسفانه در حال حاضر در استان اردبیل شاهد رفت و آمد خانوادگی، پیک نیک‌ و دورهمی در فضای باز و عبور و مرور داخل شهری هستیم که از عموم هم استان‌ها تقاضای جدی داریم از این اقداماتی که منجر به افزایش شیوع کروناویروس می‌شود خودداری کنند و در خانه بمانند.