جهش تولید | جمعه، ۱۶ خرداد ۱۳۹۹

افزایش اعتبارات کشاورزی شهرستان گرمی/ لزوم توسعه اراضی پایاب سد گیلارلو - خبر

 

 

افزایش اعتبارات کشاورزی شهرستان گرمی/ لزوم توسعه اراضی پایاب سد گیلارلو

فرماندار شهرستان گرمی گفت: اعتبارات بخش کشاورزی شهرستان گرمی از 800 میلیون تومان به 2 میلیارد و 140 میلیون تومان در سال‌جاری افزایش یافته است.

افزایش اعتبارات کشاورزی شهرستان گرمی/ لزوم توسعه اراضی پایاب سد گیلارلو
علی بهشتی ظهر امروز در جلسه هماهنگی برنامه‌های کشاورزی شهرستان گرمی اظهار کرد: خوشبختانه اعتبارات بخش کشاورزی شهرستان گرمی از 800 میلیون تومان به 2 میلیارد و 140 میلیون تومان افزایش یافته است.
 
وی افزود: به لحاظ استعداد بالقوه منطقه و وجود زمین‌های مناسب در بحث‌های سرمایه‌گذاری ضرورت‌هایی را برای این منطقه ایجاب می‌نماید تا اقتصاد کشاورزان منطقه تقویت و افزایش یابد.
 
فرماندار شهرستان گرمی بیان کرد: خوشبختانه تاکنون 2 هزار هکتار از اراضی دیم منطقه با صرف اعتبار بیش از 20 میلیون تومان با تجهیز به سیستم نوین آبیاری تحت فشار به آبی تبدیل شده است و امیدواریم سازمان جهاد کشاورزی در راستای توسعه این مهم که در مقابله با خشکسالی و کمبود آب کشاورزی همواره نیاز شدید منطقه بوده اهتمام جدی داشته باشد.
 
وی به لزوم توسعه اراضی پایاب سد گیلارلو تاکید کرد و گفت: در سال‌جاری با همکاری‌های سازمان جهاد کشاورزی و تلاش مدیریت شهرستانی، 10 مورد از طرح‌های تولیدی کشاورزی در گرایش‌های دامداری و مرغ‌داری و فرآورده‌های لبنی که سال‌ها به صورت راکد و غیر فعال رها شده بودند فعال‌سازی شد.
 
به گزارش خبرگزاری فارس، بهشتی ادامه داد: از نتایج فعال‌سازی طرح‌های غیرفعال کشاورزی شهرستان گرمی تحقق زمینه اشتغال برای 39 نفر به صورت مستقیم با صرف اعتبار 9 میلیارد و 360 میلیون تومان است.