جهش تولید | جمعه، ۲۲ فروردین ۱۳۹۹

افتتاح 80 طرح در بخش آب و فاضلاب روستایی در استان اردبیل - خبر

 

 

افتتاح 80 طرح در بخش آب و فاضلاب روستایی در استان اردبیل

مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب روستایی استان اردبیل گفت: 80 طرح با اعتباری بالغ بر 340 میلیارد ریال در بخش آب و فاضلاب روستایی در دهه فجر در این استان افتتاح شد.

افتتاح 80 طرح در بخش آب و فاضلاب روستایی در استان اردبیل
به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، محسن قنبری در آیین افتتاح فاز دوم مجتمع آبرسانی شهید کسایی نیر افزود: از 500 میلیون دلار اعتبار ملی در حوزه آب رسانی به روستاها از محل صندوق توسعه ملی، سهم استان 300 میلیارد ریال بوده که در سال گذشته و امسال باید نسبت به هزینه کرد آن اقدام می شد.
 
وی با بیان اینکه 80 درصد این منابع جذب شده و با جذب 20 درصد باقی مانده تمام طرح های آبرسانی در قالب اجرای این طرح تکمیل می شود گفت: تاکنون از 130 طرح مصوب اجرایی صندوق توسعه ملی 43 طرح افتتاح شده و مابقی نیز تا آخر امسال تکمیل و به بهره برداری خواهد رسید.
 
مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب روستایی استان اردبیل اظهار کرد: برای احداث فاز دوم مجتمع آبرسانی شهید کسایی اعتباری بیش از 10 میلیارد ریال هزینه شده و سه روستای شهرستان با 400 خانوار زیرپوشش این مجتمع قرار گرفته اند.
 
قنبری افزود: در شهرستان نیر 66 روستا زیرپوشش آب و فاضلاب روستایی شهرستان است که به محض تامین اعتبار مورد نیاز سال آینده تمام پروژه های نیمه تمام شهرستان نیر به اتمام خواهد رسید.
 
وی در ادامه از تخصیص 5 میلیارد ریال اعتبار برای اجرای فاضلاب روستایی شهرستان نیر خبر داد و گفت: در 7 روستای شهرستان نیر طرح فاضلاب روستایی در حال اجرا است که برای ادامه اجرای آن 5 میلیارد ریال اختصاص یافته که امسال فاضلاب 5 روستای شهرستان تا پایان سال به اتمام خواهد رسید و بقیه نیز در سال آینده تکمیل می شود.