سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | یک‌شنبه، ۲۲ فروردین ۱۴۰۰

افتتاح 40 پروژه آبخیزداری استان اردبیل در هفته منابع طبیعی - خبر

 

 

افتتاح 40 پروژه آبخیزداری استان اردبیل در هفته منابع طبیعی

مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان اردبیل از افتتاح 40 پروژه آبخیزداری و آبخوانداری در 14 حوزه آبخیز از محل اعتبارات صندوق توسعه ملی در هفته منابع طبیعی خبر داد.

افتتاح 40 پروژه آبخیزداری استان اردبیل در هفته منابع طبیعی

شهامت هدایت اظهار کرد:  40 پروژه آبخیزداری و آبخوانداری در 14 حوزه آبخیز از محل اعتبارات صندوق توسعه ملی در هفته منابع طبیعی افتتاح می‌شود.

وی افزود: امسال عملیات آبخیزداری و  آبخوانداری و بیولوژیکی در 26 حوزه آبخیز استان با اعتبار 320 میلیارد ریال آغاز شد که در طول 10 ماه سال‌جاری 270 میلیارد ریال از آن برای اجرای طرح‌های آبخیزداری با احداث 70 بند سنگی ملاتی هزینه شده است.

مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان اردبیل بیان کرد: تاکنون اجرای این پروژه‌ها  98 در صد پیشرفت فیزیکی داشته و استان اردبیل رتبه دوم کشور را در اجرای پروژه‌های آبخیزداری و آبخوانداری به خود اختصاص داده است.

وی تصریح کرد: برای جذب  100 در صدی اعتبارات تلاش زیادی در طول سال‌جاری صورت گرفته و با توجه به نقش اجرای پروژه‌های آبخیزداری در جلوگیری از فرسایش خاک، وقوع سیلاب،کاهش منابع آب زیر زمینی و هدر رفت سرمایه‌های ملی اجرای پروژه‌های آبخیزداری در استان منجر به افزایش سطح آب‌های زیر زمینی و پیشگیری از فرسایش خاک و اراضی مستعد کشاورزی خواهد شد.

 هدایت گفت: میزان اعتبار هزینه شده برای 40 پروژه افتتاحی در هفته منابع طبیعی، 74  هزار و 44 میلیون ریال بوده که  در مساحت 110 هزار و 495 هکتار و با اشتغال‌زایی برای 497 نفر در 14 حوزه آبخیز استان اجرا شده است.