جهش تولید | سه‌شنبه، ۱۷ تیر ۱۳۹۹

افتتاح 4 مجتمع فرهنگی، ورزشی و توانبخشی ایثارگران در کشور - خبر

 

 

افتتاح 4 مجتمع فرهنگی، ورزشی و توانبخشی ایثارگران در کشور

معاون فرهنگی و امور اجتماعی بنیاد شهید و امور ایثارگران گفت: در هفته دولت چهار مجتمع فرهنگی، ورزشی و توانبخشی ایثارگران در کشور افتتاح می‌شود.

افتتاح 4 مجتمع فرهنگی، ورزشی و توانبخشی ایثارگران در کشور

حجت‌الاسلام ‌سید حسن مؤذنی عصر امروز در مراسم افتتاح فاز اول مجتمع فرهنگی، ورزشی و توانبخشی ایثار اردبیل اظهار کرد: ما تا پایان سال آینده در 31 استان کشور فضاهای فرهنگی، ورزشی و توانبخشی را ایجاد می‌کنیم تا جامعه ایثارگران از آن بهره‌مند شوند.

وی ضرورت احداث چنین مجتمع‌هایی را برای استفاده جامعه ایثارگران به ویژه جانبازان قطع نخاع و گردن یادآور شد و تصریح کرد: 2 هزار و 100 جانباز قطع نخاع و گردن در کشور داریم که نیازمند چنین مجموعه‌های فرهنگی و ورزشی هستند.

معاون فرهنگی و امور اجتماعی بنیاد شهید و امور ایثارگران گفت: ‌از سال 84 سازمان بنیاد شهید تصمیم گرفت تا این مجتمع‌ها را در استان‌ها احداث کند که با یک تأخیر هشت ساله در چند استان در سال‌های اخیر این مجتمع‌ها تکمیل شده و به همت دولت تدبیر و امید بهره‌برداری از آنها آغاز شده است.

مؤذنی یاد و خاطره 10 هزار شهید کارمند، 3 هزار و 400 شهید والامقام در اردبیل، 9 هزار و 500 جانباز و 700 آزاده را در استان دارالارشاد گرامی داشت و افزود: همه این شهدا در مسیر تثبیت نظام اسلامی حرکت کردند.

وی با بیان اینکه در هفته دولت چهار مجتمع فرهنگی، ورزشی و توانبخشی ایثارگران در استان‌های سمنان، چهار محال بختیاری، فارس و اردبیل افتتاح می‌شود، بیان کرد: امیدواریم در سایر استان‌هایی که پروژه‌ها با پیشرفت زیر 50 درصد است، به سرعت تکمیل شده و به بهره‌برداری برسد.

به گزارش خبرگزاری فارس، مؤذنی اضافه کرد: ایثارگران ما از این فضای مناسب برای آرامش و آسایش بیشتر استفاده می‌کنند و ما همچنان در قالب طرح سپاس به دیدار ایثارگران و خانواده‌های شهدا می‌رویم و با سرکشی مستمر سعی داریم تا قدردان تلاش‌ها و زحمات آنها باشیم.