سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | سه‌شنبه، ۳۱ فروردین ۱۴۰۰

افتتاح 138 پروژه اقتصادی و سرمایه گذاری و عمرانی در دهه فجر - خبر

 

 

افتتاح 138 پروژه اقتصادی و سرمایه گذاری و عمرانی در دهه فجر

همزمان بادهه فجر 138 پروژه اقتصادی و سرمایه گذاری و عمرانی در شهرستان اردبیل به بهره برداری می‌رسد که برای راه اندازی این پروژه ها 500 میلیارد تومان اعتبار هزینه شده است.

افتتاح 138 پروژه اقتصادی و سرمایه گذاری و عمرانی در دهه فجر

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما،  فرماندار اردبیل در جلسه هماهنگی برنامه های دهه فجر اردبیل با اشاره به اینکه در دهه فجر 15 طرح سرمایه گذاری و اقتصادی با اعتبار 23 میلیارد تومان به بهره برداری می رسد افزود: برای 150نفر با این طرح ها اشتغال ایجاد می شود. فرماندار اردبیل از افتتاح 123پروژه عمرانی شامل زیرساخت های شهری و روستایی همزمان بادهه فجر در اردبیل خبرداد و افزود: برای این پروژه ها هم بالغ بر 480میلیارد تومان هزینه شده است.

امامی یگانه گفت : همزمان بادهه فجر عملیات ریل گذاری راه آهن اردبیل آغاز می شود که این طرح یکی از مطالبات اساسی مردم منطقه است ودرزمان مقرر به بهره برداری می رسد وی از آغاز عملیات اجرایی مجتمع خدماتی ورفاهی درشهرستان اردبیل خبرداد.

فرماندار نیر هم از افتتاح 26 پروژه عمرانی و اقتصادی با اعتباری بالغ بر 48 میلیارد تومان در دهه مبارک فجر خبر داد. امامی با اشاره به اجرای پروژه های عمرانی درشهرستان گفت: آبیاری مکانیزه پایاب سد سرخاب با اعتباری بالغ بر 30 میلیارد تومان درحال اجراست.

فرماندار نیر به ایجاد اشتغال در شهرستان هم اشاره کردو گفت: تا دوسال آینده بیکاری در شهرستان را به تک رقمی خواهیم رساند وی گفت: طی یکسال گذشته 70 نفر سرمایه گذار به شهرستان نیر جهت سرمایه گذاری آمده اند.