رونق تولید ملی | دوشنبه، ۲ اردیبهشت ۱۳۹۸

افتتاح 123 پروژه بهزیستی در استان اردبیل - خبر

 

 

افتتاح 123 پروژه بهزیستی در استان اردبیل

بمناسبت فرا رسیدن هفته 123پروژه بهزیستی استان اردبیل با اعتبار 1میلیارد و 850 میلیون تومان توسط بخش های دولتی و خصوصی افتتاح و به بهره برداری رسید.

افتتاح 123 پروژه بهزیستی در استان اردبیل

به گزارش خبرگزاری صداوسیما، این طرح ها صبح امروز(چهارشنبه) با حضور رییس سازمان بهزیستی کشور افتتاح شد که از جمله مهمترین آنها میتوان به راه اندازی 52 مهدکودک شهری و روستایی، 2 کلینیک مددکاری، 41 واحد مسکن برای معلولان و مددجویان و4 مرکز توانبخشی اشاره کرد.

در نشست مطبوعاتی که به همین مناسبت برگزار شده بود رییس سازمان بهزیستی کشور با بیان اینکه استان اردبیل در حوزه مبارزه با اسیب های اجتماعی و پیشگیری از انها اقدامات قابل قبولی در بین استان ها داشته است گفت:در این زمینه طبق سیاست های سازمان با مشاوره های بموقع توانستیم 5 هزار نفر را در سال 96 از عمل خودکشی نجات و به چرخه زندگی، اشتغال و توانمندسازی بازگردانیم.

محسنی گفت: بیمه زنان سرپرست خانوار در دستور کار سازمان بهزیستی است و همچنین در سال گذشته برای 180هزار زوج جهت پیشگیری از معلول زایی مشاوره انجام دادیم که با انجام طرح غربالگری ژنتیک توانستیم از زایش 1هزار و 480 کودک معلول در سطح کشور جلوگیری کنیم.

وی از ایجاد 540 مرکز برای حرفه آموزی و مهارت آموزی مددجویان در سطح کشور خبرداد وبیان کرد:در سال گذشته 56هزارو 700شغل ایجاد کردیم که امیدواریم امسال 20درصد نیز به این آمار افزوده شود.

در ادامه مدیر کل بهزیستی استان گفت:با انجام اقدامات پیشگیرانه سال گذشته نسبت به سال 95 شاهد توقف رشد ونیز کاهش امار طلاق در استان بودیم به طوریکه 23درصد از مراجعه کنندگان به مراکز مشاوره بهزیستی استان از تصمیم خود منصرف شده و یا سازش کردند.

ستاری بیان کرد: استان اردبیل کمترین میزان شیوع اعتیاد در بین استان های دیگر دارد ودر حال حاضر نیز 720تیم اجتماع محور در این زمینه فعال هستند.