سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | دوشنبه، ۲۴ خرداد ۱۴۰۰

افتتاح ۵۵ پروژه در شهرستان مشگین شهر طی هفته دولت - خبر

 

 

افتتاح ۵۵ پروژه در شهرستان مشگین شهر طی هفته دولت

فرماندار مشگین شهر از افتتاح ۵۵ پروژه و طرح در این شهرستان خبر داد و گفت: برای اجرای این طرح‌ها بیش از ۸۸ میلیارد تومان هزینه شده است.

افتتاح ۵۵ پروژه در شهرستان مشگین شهر طی هفته دولت

اکبر صمدی اظهار کرد: به مناسبت هفته دولت ۵۵ پروژه عمرانی و طرح اقتصادی با اعتباری بالغ بر ۸۸ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان در مناطق مختلف شهری و روستایی، رسما افتتاح و جهت بهره‌برداری در اختیار اهالی گذاشته شد.

وی به پروژه‌های شاخص عمرانی این شهرستان اشاره کرد و افزود: دو مدرسه ۱۲ کلاسه به نام‌های شهدای فرهنگی بنیاد برکت و امام جواد(ع) و همچنین یک مدرسه ۴ کلاسه ساری خانلو، آبرسانی به ۴ روستا، برق‌رسانی و اجرای ۲۰ طرح وزارت نیرو، دو سایت بی تی اس و دکل مخابراتی، گازرسانی و آسفالت‌ریزی راه‌های اصلی و فرعی و روستایی از جمله پروژه‌های افتتاح شده در این هفته است.

فرماندار مشگین شهر از اجرای پمپاژ آب سد سبلان به اراضی پایاب لاهرود خبر داد و تشریح کرد: حدود ۱۵ سال از آبگیری سد سبلان می‌گذرد که اجرای پمپاژ آب سد به منطقه راهرود و ارشق به همت مسؤولان استان، درسال‌جاری انجام شد و برای انتقال آب به اراضی لاهرود ۳ میلیارد تومان هزینه شده و اجرای سیفون انتقال آب سد سبلان به منطقه ارشق نیز با هزینه بالغ بر ۱۵ میلیارد تومان صورت پذیرفته است.

وی ادامه داد: افتتاح این پروژه و کلنگ‌زنی عملیات اجرایی ۵ هزار و ۷۰۰ هکتار از شبکه‌های اصلی و فرعی اراضی پایاب سد سبلان، با حضور استاندار انجام خواهد شد.

صمدی تصریح کرد: در کنار پروژه‌های عمرانی، ۱۱ مورد طرح تولیدی و اقتصادی با اعتباری بالغ بر ۳۵ میلیارد تومان و ایجاد اشتغال مولد و پایدار برای ۱۲۵ نفر در راستای تحقق به شعار سال به منظور رونق تولید در دستور کار بود که کارخانه تولید رنگ و رزین، کارخانه تولید ورق‌های ام دی اف، کارخانه قطعات بتنی، جایگاه سی ان جی، کارخانه بسته‌بندی میوه، کشتارگاه و گلخانه از آن جمله است.

وی گفت: یکی از پروژه‌های مهم شهرستان ۴ بانده کردن جاده  اردبیل- مشگین شهر است که ۲۰ کیلومتر در حال اجرا بوده و از این مقدار ۱۰ کیلومتر در مرحله آسفالت‌ریزی است و تلاش می‌کنیم تا دهه فجر به بهره‌برداری برسانیم.