جهش تولید | یک‌شنبه، ۱۰ اسفند ۱۳۹۹

افتتاح ۲۵۳ طرح عمرانی به مناسبت هفته دولت در اردبیل - خبر

 

 

افتتاح ۲۵۳ طرح عمرانی به مناسبت هفته دولت در اردبیل

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار اردبیل از افتتاح ۲۵۳ طرح عمرانی به مناسبت هفته دولت در استان اردبیل خبر داد.

افتتاح ۲۵۳ طرح عمرانی به مناسبت هفته دولت در اردبیل
به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، مسعود امامی یگانه، معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار اردبیل ظهر امروز در جمع خبرنگاران با اشاره به افتتاح طرح‌های عمرانی در هفته دولت گفت: ۲۵۳ طرح عمرانی در این هفته با ۲ هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال اعم از گازرسانی، برق رسانی، آبیاری تحت فشار، طرح‌های مرتعداری، توسعه فضای آموزشی، احداث مسکن مددجویان، زیرساخت‌های گردشگری، عمران شهری و روستایی، مراکز بهداشتی و طرح‌های هادی از جمله طرح‌های قابل افتتاح در هفته دولت است.
 
او افزود: تاکنون پنج هزار و ۱۰ میلیارد ریال برای پروژه‌های عمرانی استان اردبیل هزینه شده که ۳۶۴ میلیارد ریال آن مربوط به شهرداری‌ها و دهیاری‌ها است.
 
معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار اردبیل بیان کرد: سال گذشته ۲۹ دستگاه ماشین‌آلات به شهرداری‌ها و ۱۶ دستگاه دیگر هم به دهیاری‌ها استان تحویل داده شد.
 
امامی یگانه همچنین با اشاره به اجرای پروژه‌های عمرانی در استان اردبیل، تعداد پروژه‌های راکد را ۱۰۱ پروژه اعلام کرد و گفت: برای فعال شدن این پروژه‌ها تلاش می‌شود.
 
او افزود: ۲هزار و ۲۲۰ میلیارد ریال برای ۲هزار و ۴۰۰ طرح عمرانی در قالب تسهیلات اشتغال پایدار با اشتغال زایی ۵هزار و ۵۰۰ نفر در سال ۹۷ و ۹۸ جذب شده است.
 
معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار اردبیل گفت:۱۵۳ کیلومتر بزرگراه در این استان احداث شده و ۱۴۸ کیلومتر دیگر هم در دست احداث است.
 
مسعود امامی یگانه افزود:چهار خطه کردن جاده اردبیل- سرچم به طول ۷۰ کیلومتر، سه راهی صحرا – مشگین شهر به طول ۴۰ کیلومتر، چهار خطه کردن جاده گرمی –بیله سواربه طول هشت کیلومتر و مسیر رضی- امیر کندی به طول ۳۰ کیلومتر از جمله پروژه‌های بزرگراهی استان است که با شتاب بیشتری در دست اجرا است.
 
او اضافه کرد: همچنین اجرای تعریض و ایجاد بزرگراه در مسیر اردبیل-سرچم به طول ۲۵ کیلومتر، سربند –پارس آباد به طول ۱۳۸ کیلومتر، بیله سوار – پارس آباد به طول ۵۰ کیلومتر، باند دوم راه گرمی –بیله سوار به طول ۵۰ کیلومتر، سه راهی رضی – گرمی بهطول ۲۰کیلومتر و باند دوم جاده حیران به طول ۳۰ کیلومتر از جمله پروژه‌های بزرگراهی استان هستند که اجرای آن در دستور کار قرار گرفته است.