رونق تولید ملی | چهارشنبه، ۷ اسفند ۱۳۹۸

افتتاح ۱۵ طرح صنعتی در استان اردبیل - خبر

 

 

افتتاح ۱۵ طرح صنعتی در استان اردبیل

معاون امور صنایع وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: در طول دهه مبارک فجر ۱۵ طرح صنعتی به ارزشی حدود ۶۶ میلیارد تومان و با اشتغال ۲۵۰ نفر در استان اردبیل افتتاح به بهره برداری رسید.

افتتاح ۱۵ طرح صنعتی در استان اردبیل
به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، مهدی صادقی نیارکی، معاون امور صنایع وزارت صنعت، معدن و تجارت در سفر به استان اردبیل گفت: در کل کشور ۴۳۹ طرح صنعتی به ارزشی بالغ بر حدود ۵۰ هزار میلیارد تومان و اشتغال بیش ۲۲ هزار نفر در کل کشور و در همه استان‌ها افتتاح شدند.
 
او افزود: یکی دیگر از بحث‌های محوری ما که در وزارت صنعت، معدن و تجارت بدنبال آن هستیم فعال سازی واحد‌های راکد و نیمه فعال هست که هدف گذاری کردیم تا پایان سال ۱۳۹۸ دو هزار واحد نیمه فعال و راکد به مدار تولید برگردند که خوشبختانه در ۱۰ ماهه سال ۹۸ بیش از ۱۴۰۰ واحد صنعتی فعال شدند که در استان اردبیل نیز حدود ۵۶ واحد نیمه فعال و راکد با اشتغال حدود ۷۳۰ نفر مجدداً فعال شده و به چرخه تولید بازگشته اند.
 
معاون امور صنایع وزارت صنعت، معدن و تجارت اضافه کرد: پروژه نهضت ساخت داخل برای افزایش خود اتکایی صنعت کشور و استقلال صنعتی، درون زایی و برون گرایی اقتصاد، عبور از اقتصاد مونتاژ کاری به سمت اقتصاد نو آوری که در وزارت صنعت، معدن و تجارت و در سطح استان‌ها پروژ‌هایی تعریف شده و به مرور زمان به بهره برداری می‌رسند.