سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | سه‌شنبه، ۳۱ فروردین ۱۴۰۰

افتتاح ۱۴۰۰ خانه هلال در کشور - خبر

 

 

افتتاح ۱۴۰۰ خانه هلال در کشور

دبیرکل جمعیت هلال احمر کشور از افتتاح هزار و ۴۰۰ خانه هلال در کشور خبر داد.

افتتاح ۱۴۰۰ خانه هلال در کشور

دبیرکل جمعیت هلال احمر کشور در دیدار با استاندار اردبیل با بیان اینکه امروز هزار و ۴۰۰ خانه هلال در کشور افتتاح شد، گفت: برنامه ما این است که تا پایان دولت تعداد خانه‌های هلال را به ۵ هزار خانه هلال در کشور برسانیم.
قوسیان مقدم با بیان اینکه کشور ظرفیت ۳۷ هزار خانه هلال را دارد، اظهار کرد: به دنبال این هستیم که در تمامی روستا‌هایی که دهیار دارند، خانه هلال راه اندازی کنیم.
دبیرکل جمعیت هلال احمر با بیان اینکه در خانه‌های هلال دنبال ارائه آموزش به مردم هستیم، افزود: افرادی که آموزش می‌بینند زمان حادثه در خط مقدم امدادرسانی هستند.
قوسیان مقدم با بیان اینکه خانه‌های هلال در روستا‌ها می‌توانند کمک زیادی در زمینه امدادرسانی داشته باشند، اضافه کرد: در این خانه‌ها آموزش‌ها ساماندهی می‌شود.

استاندار اردبیل هم گفت: آماده همکاری برای راه اندازی ۳۰۰ خانه هلال در روستا‌های استان در سال جاری هستیم.
بهنامجو افزود: استانداری با هماهنگی فرمانداری شهرستان‌های استان مقدمات و مکان راه اندازی خانه‌های هلال را فراهم می‌کند و جمعیت هلال احمر این خانه‌ها را تجهیز و فعال کند.
وی با بیان اینکه انتظار می‌رود که خانه‌های هلال مجهز به امکانات اولیه باشند، تصریح کرد: با راه اندازی خانه‌های هلال و برگزاری دوره‌های آموزشی در آن ها، مردم در مواقع حوادث می‌توانند به یکدیگر امدادرسانی کنند.