جهش تولید | پنج‌شنبه، ۹ بهمن ۱۳۹۹

افتتاح پیست دوومیدانی نیر در هفته دولت - خبر

 

 

افتتاح پیست دوومیدانی نیر در هفته دولت

رئیس اداره ورزش و جوانان شهرستان نیر از افتتاح پیست دوومیدانی چمن برادران شهید صوابی در هفته دولت خبر داد.

افتتاح پیست دوومیدانی نیر در هفته دولت

اکبر نگاهی عصر امروز در نشست هماهنگی برگزاری برنامه‌های هفته دولت در نیر با اشاره به اینکه تاکنون 600 میلیون ریال برای پیست دوومیدانی اختصاص داده شده است، اظهار کرد: بدون شک برای تکمیل پیست و بهسازی و احداث رختکن استاندارد در ساختمان هیأت فوتبال و جایگاه ویژه باید هزینه بیشتری شود. 

وی تصریح کرد: شهرستان نیر به دلیل قرار گرفتن در ارتفاع و دارا بودن آب و هوای مناسب، محل مناسبی برای اردوی تیم‌های لیگ دسته یک و لیگ برتر است.

رئیس اداره ورزش و جوانان شهرستان نیر گفت: تیم‌های داخلی به جای اردو زدن در کشورهای خارجی، با برگزاری اردو در داخل کشور می‌توانند هم از صرف هزینه‌های بیشتر جلوگیری کنند و هم به اقتصاد استان کمک کنند، چرا که شهرستان نیر از نظر ارتفاع و آب و هوا از استانداردهای بالایی برخوردار بوده و روند نتیجه‌گیری این تیم‌ها در طول فصل بعد از برپایی چنین اردوهایی مؤید این نکته است.

نگاهی در مورد برنامه‌های ورزش و جوانان نیر برای میزبانی هر چه بهتر شهرستان نیر افزود: برای جذب بیشتر تیم‌ها برای اردو زدن در این شهرستان باید امکانات خوبی فراهم کرده و ورزشگاه را به یک ورزشگاه استاندارد و مجهز تبدیل کنیم که این امر نیازمند اعتبارات بیشتری است.

وی در بخش دیگری از سخنان خود بیان کرد: رختکن و سرویس بهداشتی در خور شأن تیم‌های ورزشی نیست و باید با کمک مسؤولان و جذب بخش خصوصی برای آماده‌سازی ورزشگاه اقدامات لازم انجام شود که خوشبختانه در سال‌جاری با مساعدت فرمانداری و همکاری اداره کل درصدد رفع این مشکل هستیم.

نگاهی اضافه کرد: علاوه بر آن جایگاه تماشاگران زمین چمن نیز نیازمند تعمیرات اساسی است که در نظر داریم حتی‌المقدور تعمیرات اساسی در این بخش نیز انجام شود.

وی ادامه داد: تیم‌های بومی شهرستان نیر و هیأت فوتبال در حال حاضر از زمین چمن هفته‌ای 9 جلسه به صورت رایگان استفاده می‌کنند.

رئیس اداره ورزش و جوانان شهرستان نیر در مورد اردوی تیم‌های لیگ برتر در این شهرستان گفت: طی سال‌های اخیر میزبان تیم‌های زیادی بودیم، تیم‌های ماشین‌سازی تبریز به مدت یک هفته، امید سایپا به مدت چهار روز، آکادمی فوتبال ایران مهر به مدت پنج روز، تیم صبای قم دو بار 17 روز، تیم شهرداری ارومیه سه روز و نفت تهران به مدت 10 روز در شهرستان نیر اردو داشتند.

به گزارش خبرگزاری فارس، نگاهی افزود: این تیم‌ها علاوه بر انجام تمرین، بازی‌های دوستانه خود را در چمن برادران شهید صوابی نیر برگزار کردند.