جهش تولید | شنبه، ۱۷ خرداد ۱۳۹۹

افتتاح پروژه‌های هفته دولت با اعتبار 41 میلیارد تومان در نمین - خبر

 

 

افتتاح پروژه‌های هفته دولت با اعتبار 41 میلیارد تومان در نمین

فرماندار شهرستان نمین گفت: در هفته دولت امسال پروژه‌های مختلفی با هزینه‌ای بالغ بر 41 میلیارد تومان در شهرستان نمین افتتاح می‌شود.

افتتاح پروژه‌های هفته دولت با اعتبار 41 میلیارد تومان در نمین

فرهاد عبدالعلی‌پور عصر امروز در نشست با جمعی از خبرنگاران با محوریت تشریح برنامه‌های هفته دولت در نمین اظهار کرد: در هفته دولت مجموعاً 42 پروژه عمرانی و اقتصادی با صرف هزینه‌ای به میزان 335 میلیارد ریال در سطح شهرستان نمین افتتاح و به بهره‌برداری می‌رسد.

وی با اشاره به اینکه در حوزه عمرانی در شهرستان نمین 30 پروژه در هفته دولت به بهره‌برداری می‌رسد، تصریح کرد: برای این تعداد پروژه عمرانی بالغ بر 110 میلیارد ریال هزینه شده است.

فرماندار نمین گفت: در حوزه اقتصاد شهرستان نمین نیز مجموعاً 12 پروژه کشاورزی و صنعتی با اشتغالزایی برای 121 نفر و با سرمایه‌گذاری 300 میلیارد ریال راه‌اندازی و به بهره‌برداری می‌رسد.

عبدالعلی‌پور افزود: در حوزه گازرسانی نیز در هفته دولت سال‌جاری پنج روستای آغزمان، سیف‌آباد، یاجیلو، دوشان‌بلاغی و روستای تپه با صرف هزینه‌ای به میزان 7 میلیارد و 500 میلیون ریال صاحب گاز می‌شوند.

وی با بیان اینکه بیش از 700 واحد تولیدی و صنعتی در بخش‌های مختلف در این شهرستان در حال فعالیت هستند، بیان کرد: قرار گرفتن در جاده ترانزیتی اردبیل - آستارا، مجاورت با فرودگاه بین‌المللی اردبیل، استقرار منطقه ویژه اقتصادی و داشتن بیش از 50 هزار هکتار مرتع از ظرفیت‌ها و توانمندی‌های منحصر به فرد شهرستان نمین است که آینده خوبی را برای این شهرستان نوید می‌دهد.

عبدالعلی‌پور اضافه کرد: شهرستان نمین از لحاظ گردشگری نیز دارای جاذبه‌های بسیار ارزشمندی است که از جمله آنها می‌توان به جنگل‌های فندقلو، گردنه حیران و تله‌کابین اشاره کرد که سالیانه سبب جذب هزاران گردشگر از سراسر کشور به این منطقه می‌شود.

به گزارش خبرگزاری فارس، در این جلسه از تعدادی از خبرنگاران فعال در حوزه خبر و رسانه که در انعکاس اخبار شهرستان نمین فعالیت کرده بودند، تجلیل شد.