حمایت از کالای ایرانی | پنج‌شنبه، ۲ اسفند ۱۳۹۷

افتتاح نمایشگر لمسی هواشناسی در استودیو خبر اردبیل - خبر

 

 

افتتاح نمایشگر لمسی هواشناسی در استودیو خبر اردبیل

با حضور مدیرکل اخبار استان‌های خبرگزاری صدا و سیما و مسئولان استان نمایشگر لمسی هواشناسی خبر اردبیل افتتاح شد و از این پس خبر هواشناسی به صورت زنده از خبر اردبیل پخش می‌شود.

به گزارش  روابط عمومی صدا و سیمای مرکز اردبیل ، با حضور مدیرکل اخبار استان‌های خبرگزاری سازمان صدا و سیما و مسئولان استانی نمایشگر لمسی هواشناسی خبر اردبیل افتتاح شد و از این پس خبر هواشناسی به صورت زنده از خبر اردبیل پخش می‌شود.

دکتر ملااحمدی مدیرکل صدا و سیمای مرکز اردبیل در این مراسم اظهار داشت: با حمایت مسئولان استان، استاندار اردبیل، سازمان برنامه و بودجه استان، هواشناسی استان و صدا و سیمای مرکز اردبیل و دستگاه‌های مربوطه نمایشگر لمسی اردبیل افتتاح شد و از این پس خبرهای هواشناسی به صورت زنده از شبکه خبر اردبیل پخش می‌شود.

وی افزود: برای نخستین بار در میان استان‌های کشور است که استودیوی هواشناسی به صورت زنده در ابین استان‌ها در اردبیل پخش می شود که این امر می‌تواند در اطلاع‌رسانی هواشناسی در اردبیل موثر باشد.

مدیرکل صدا و سیمای مرکز اردبیل گفت: با توجه به این که استان اردبیل یکی از استان‌های کشاورزی است که در این زمینه ضروری بوده که اخبار هواشناسی به طور زنده در اختیار مردم قرار گیرد که خوشبختانه با همکاری دستگاه‌های مربوطه توانستیم نمایشگر هواشناسی را راه‌اندازی کنیم.

دکتر ملااحمدی اظهار کرد: تعامل خوبی بین صدا و سیمای مرکز اردبیل و مسئولان استان وجود دارد و تمام تلاش خود را به کار می‌گیریم تا اطلاعات خبری استان به صورت دقیق در اختیار مردم قرار گیرد.

وی تصریح کرد: با توجه به این که بخش خبر برای ما حائز اهمیت است در این زمینه تمام تلاش خود را به کار می‌گیریم تا زیرساخت‌های خبر اردبیل تجهیز شود.

مدیرکل صدا و سیمای مرکز اردبیل گفت: با راه‌اندازی بخش خبری 9:30 دقیقه صبح تعداد مخاطبان افزایش یافته و بخش خبر در حال حاضر پرمخاطب‌ترین بخش برنامه صدا و سیمای اردبیل محسوب می‌شود.

95 درصد پیش‌بینی‌های هواشناسی اردبیل دقیق بوده است.

مدیرکل هواشناسی استان اردبیل نیز در این مراسم بیان کرد: براساس ارزیابی‌های انجام یافته 95 درصد پیش‌بینی‌های هواشناسی اردبیل دقیق بوده است و تلاش همکاری بر این است تا پیش‌بنی دقیق و درست از وضعیت هوای استان ارائه شود.

علی دولتی‌مهر افزود: یکی از نیازهای اساسی استان اطلاع‌رسانی دقیق و کامل درباره وضعیت هوای استان بوده که با همکاری و حمایت صدا و سیمای مرکز اردبیل راه‌اندازی شده  و این دستاورد بزرگی است.

وی ضمن تشکر از مدیرکل صدا و سیمای مرکز اردبیل گفت: در این زمینه راه‌اندازی نمایشگر لمسی هواشناسی خبر اردبیل توسط مدیرکل صدا و سیمای مرکز اردبیل نشان دهنده اهتمام و تلاش‌های ویژه وی است.

مدیرکل هواشناسی استان اردبیل بیان کرد: در حال حاضر برنامه‌ریزی برای راه‌اندازی رادار هواشناسی استان انجام شده که انتظار می‌رود با حمایت مسئولان این رادار دهه فجر امسال راه‌اندازی شود.

وی از تجهیز زیرساخت‌های لازم در این زمینه خبر داد و افزود: درصدد هستیم با تجهیز زیرساخت‌های لازم بتوانیم خبرهای دقیق را در ارتباط با پیش‌بینی‌های دقیق در اختیار مردم قرار دهیم.

ظرفیت‌های گردشگری و فرهنگی اردبیل در رسانه ملی معرفی شود

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار اردبیل گفت: با توجه به این که استان اردبیل ظرفیت بالایی در حوزه گردشگری و فرهنگی دارد انتظار می‌رود این ظرفیت‌ها از شبکه‌ها و رسانه‌های ملی پخش شود.

بهروز ندایی با اشاره به این که انتظار می‌رود خبرهای پخش شده در شبکه‌های سراسری منوط به ورود وزیران و مسئولان ارشد نباشد افزود: استان اردبیل ظرفیت‌های زیادی در بخش‌های مختلفی دارد که از این بخش‌ها باید در شبکه‌های سراسری در قالب گزارش و خبر استفاده شود.

وی تصریح کرد: تلاش مجموعه خبر اردبیل در اطلاع‌رسانی و انعکاس اخبار استانها شایسته تقدیر است و در  انعکاس اخبار استان پیشگام بوده و تلاش همه جانبه‌ا‌ی داشته است.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار اردبیل گفت: دولت اقدامات بسیار خوبی در استان انجام داده و این اقدامات باید از طریق صدا وسیما اطلاع‌رسانی شود که این امر بسیار خوب بوده و عملکرد دولت با همراهی صدا و سیما می‌تواند به اطلاع مردم ارائه شود.

ندایی تصریح کرد: با راه‌اندازی نمایشگر لمسی خبر هواشناسی در اردبیل از این پس اخبار هواشناسی به صورت زنده از شبکه سبلان اردبیل پخش می‌شود که این امر برای نخستین بار در استان‌های کشور در اردبیل انجام یافته است.