سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | سه‌شنبه، ۳۱ فروردین ۱۴۰۰

افتتاح نمایشگاه فرش و تابلو دستباف در مشگین‌شهر - خبر

 

 

افتتاح نمایشگاه فرش و تابلو دستباف در مشگین‌شهر

دومین نمایشگاه خرید مستقیم فرش و تابلو دستباف در بقعه شیخ حیدر مشگین‌شهر در ۱۰ غرفه با حضور مسؤولان استان اردبیل و شهرستان مشگین‌شهر افتتاح شد.

افتتاح نمایشگاه فرش و تابلو دستباف در مشگین‌شهر
دومین نمایشگاه خرید مستقیم فرش و تابلو دستباف، عصر امروز در بقعه شیخ حیدر مشگین‌شهر در ۱۰ غرفه از شهرستان‌های استان اردبیل با حضور مسؤولان استان اردبیل و شهرستان مشگین‌شهر افتتاح شد.
 
در آیین افتتاح این نمایشگاه، حسین دشتی مدیرکل کمیته امداد استان اردبیل اظهار کرد: در استان اردبیل ۵۵ هزار بافنده فرش دستباف وجود دارد و ۳۳ هزار نفر بافنده شناسنامه‌دار بوده و مابقی متغیر که از خدمات دولتی بهره می‌برند.
 
وی افزود: ۱۲۰ هزار متر مربع فرش از جمله ابریشم دستباف در استان اردبیل تولید می‌شود و شهرستان مشگین‌شهر در زمینه تابلو فرش با رج‌های ۴۰ به بالا زبان‌ زد استان‌های همجوار و حتی کشورهای همسایه مثل ترکیه و جمهوری آذربایجان است.
 
دشتی بیان کرد: در سال‌های اخیر رویکرد جدید خریداری مستقیم از بافندگان و کوتاه کردن دست واسطه‌ها شکل گرفته است و در این زمینه کمیته امداد طی قرارداد با شرکت‌های هلدینگ جهت خرید مستقیم از تولیدکنندگان و بافندگان، واسطه‌گری را از بین برده است.