حمایت از کالای ایرانی | پنج‌شنبه، ۲ اسفند ۱۳۹۷

افتتاح نخستین بازار مشاغل خانگي در استان - خبر

 

 

افتتاح نخستین بازار مشاغل خانگي در استان

همزمان با هفته بهزیستی اولین بازارچه مشاغل خانگی "بوم سنتر "با حضور محسنی، معاون وزیر و رئیس سازمان بهزیستی کشور و جمعی از مسئولان استان درمحل مجتمع شوارسنتر اردبیل به بهره برداری رسید.

افتتاح نخستین بازار مشاغل خانگي در استان

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، دراین مراسم دکتر ستاری مدیر کل بهزیستی استان در خصوص ظرفیت پایگاههای اجتماعی در استان اظهارداشت: پایگاههای سلامت اجتماعی در دو محور اساسی از قبیل شناسایی آسیب های اجتماعی محلات با حضور خود افراد محل و استفاده از ظرفیت های محلات ، خدمات متنوع وگوناگونی را به افراد کم برخوردارو حاشیه نشین ارائه می نماید.

مدیرکل بهزیستی استان در رابطه با استراتژی سازمان بهزیستی هم تصریح کرد: استراتژی سازمان بهزیستی در مواجه با پایگاههای سلامت اجتماعی حمایت طلبی از آحاد مردم و محلات بدون یاری جستن از مساعدتهای دولتی است تا از این طریق مدیریت کسب وکارهای خانگی را رونق بخشد.

ستاری با عنوان اینکه پایگاههای سلامت اجتماعی ظرفیتی برای افزایش وارتقاء مشارکت شهروندی است گفت: پایگاههای سلامت اجتماعی بستری مناسب جهت ارتقاء سطح سلامت اجتماعی ، پیشگیری از آسیب های اجتماعی با رویکرد توسعه وارتقائ مشارکت شهروندی است .

وی افزایش دسترسی سازمان های مردم نهاد به منابع محلی ، جهت تقویت وظرفیت افزایی فعالیت های پیشگیرانه وتوزیع عادلانه منابع موجود بین سازمانهای مردم نهاد در سطح استان را از اهداف عملیاتی در پایگاههای سلامت اجتماع یادکرد.

افزودنی است : پایگاه سلامت اجتماعی با اشتغال زایی 309 نفر از اعضای گروههای همیار جمعیت سلامت روان اجتماعی با محوریت حمایت یابی در 22 مغازه و در حرفه های صنایع دستی از قبیل ؛ خیاطی ، لحاف دوزی ، چرم ، معرق ، سنگهای تزئینی ، بسته بندی محصولات وغیره خدمات خود را عرضه می نماید.