جهش تولید | جمعه، ۸ اسفند ۱۳۹۹

افتتاح مرکز رشد نوآوری و آموزش صنایع دستی خلاق در دهه فجر امسال - خبر

 

 

افتتاح مرکز رشد نوآوری و آموزش صنایع دستی خلاق در دهه فجر امسال

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان اردبیل از افتتاح مرکز رشد نوآوری و آموزش صنایع دستی خلاق در دهه فجر امسال خبر داد.

افتتاح مرکز رشد نوآوری و آموزش صنایع دستی خلاق در دهه فجر امسال
به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، نادر فلاحی، مدیرکل میراث‌ فرهنگی، گردشگری و صنایع‌ دستی استان اردبیل در بازدید دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان اردبیل از پروژه‌های میراث‌فرهنگی اردبیل گفت: در دو سال گذشته دو شهر عنبران و اصلاندوز را شهر ملی صنایع‌دستی ثبت کردیم که این اقدام برای نخستین بار در تاریخ استان انجام شد.
 
او از احیای رشته‌های فراموش‌شده و در حال فراموشی صنایع‌دستی خبر داد و افزود: در همین راستا چندین رشته فراموش شده در این زمینه احیا شده و مرکز رشد نوآوری و آموزش صنایع‌دستی خلاق در دهه فجر امسال افتتاح خواهد شد.
 
مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان اردبیل در مورد اقدامات انجام شده در مجموعه جهانی شیخ صفی‌الدین اردبیلی بیان کرد: تمام توان مجموعه میراث‌فرهنگی را برای تسریع در توسعه و بازسازی حریم مجموعه جهانی شیخ صفی‌الدین اردبیلی به کار گرفته‌ایم.
 
فلاحی ادامه داد: در بعد فرهنگی نیز با الگوگیری از برترین موزه‌های جهانی تلاش داریم تا به شایسته‌ترین وجه ممکن شان و جایگاه این مجموعه را به بازدیدکنندگان اطلاع‌رسانی کنیم.