جهش تولید | سه‌شنبه، ۱۳ خرداد ۱۳۹۹

افتتاح طرحهای عمرانی و اقتصادی بیله‌سوار با حضور استاندار اردبیل - خبر

 

 

افتتاح طرحهای عمرانی و اقتصادی بیله‌سوار با حضور استاندار اردبیل

به مناسبت دهه مبارک فجر 21 پروژه عمرانی و اقتصادی با اعتبار یکصد و 59 میلیارد تومان در شهرستان بیله سوار با حضور استاندار اردبیل افتتاح و به بهره برداری رسید.

افتتاح طرحهای عمرانی و اقتصادی بیله‌سوار با حضور استاندار اردبیل

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، خدابخش استاندار اردبیل در بدو ورود به شهرستان بیله سوار در مزار شهدا به مقام شامخ شهدا ادای احترام کرد. همچنین با حضور استاندار اردبیل فاز اول کارخانه تولید آرد قزل ارس مغان در بخش جعفرآباد با اعتبار 72میلیارد ریال به بهره برداری رسید.

این کارخانه با تولید روزانه 140تن آرد و اشتغالزایی برای 35نفر فعالیت خواهد کرد. همچنین چندین پروژه در بخش‌های آبرسانی، برق رسانی، بهداشت و درمان، عمران شهری و روستایی با حضور استاندار در بیله سوار افتتاح و به بهره‌برداری رسید.

خدابخش استاندار اردبیل در آیین بهره‌برداری از پروژه‌های شهرستان بیله‌سوار در جمع اهالی این شهرستان گفت: رایزنی و مذاکراتی در خصوص سرمایه‌گذاری جهت اکتشاف و استخراج نفت مغان توسط ستاد اجرایی امام (ره) با همراهی نماینده مردم پارس‌آباد و بیله‌سوار انجام شده است و دولت در خصوص پیگیری این مطالبه مردمی تمام اهتمام خود را به کار گرفته است.

وی به پروژه پایاب سد خداآفرین اشاره کرد و افزود: 42هزار هکتار از مراتع شهرستان به زمین های آبی و سیستم های نوین آبیاری مجهز خواهد شد که در کنار اشتغال 26هزار نفر، توسعه پایدار منطقه و افزایش فعالیتهای اقتصادی و جمعیت را در شهرستان بیله سوار فراهم خواهد کرد.

خدابخش در خصوص مطالبه مردم بیله‌سوار برای کارگیری از نیروهای بومی در ادارات این شهرستان گفت: اولویت استخدام نیروی انسانی و انتخاب مدیران و روسای ادارات شهرستان‌ها با افراد بومی آن شهرستان است. وی بر یکسان سازی مقدار حمل کالای همراه مسافر و به اصطلاح تجارت چمدانی گمرک بیله‌سوار با دیگر گمرکات کشور تاکید کرد و گفت: اقدامات و تعامل مناسبی با کشور جمهوری آذربایجان در دو سال اخیر انجام شده است که این مناسبات بر توسعه گمرک بیله سوار و استان افزایش خواهد یافت.

خدابخش در خصوص مطالبه مردم این شهرستان مبنی بر نماینده مستقل در مجلس شورای اسلامی گفت: مکاتبات لازم برای انتقال درخواست اهالی شهرستان بیله‌سوار برای انتخاب نماینده مستقل در مجلس شورای اسلامی انجام شده است و در روزهای آینده استدلالها و پتانسیل های شهرستان بیله سوار دوباره به وزارت کشور ارسال می شود.