جهش تولید | چهارشنبه، ۸ بهمن ۱۳۹۹

افتتاح دومین کتابخانه بزرگ اردبیل به‌نام سردار دل‌ها در هفته کتاب/ آغاز عملیات اجرایی اولین کتابخانه مستقل گرمی - خبر

 

 

افتتاح دومین کتابخانه بزرگ اردبیل به‌نام سردار دل‌ها در هفته کتاب/ آغاز عملیات اجرایی اولین کتابخانه مستقل گرمی

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان اردبیل گفت: همزمان با هفته کتاب و کتابخوانی، دومین کتابخانه بزرگ استان اردبیل به‌نام سردار شهید قاسم سلیمانی در بیله‌سوار افتتاح می‌شود.

افتتاح دومین کتابخانه بزرگ اردبیل به‌نام سردار دل‌ها در هفته کتاب/ آغاز عملیات اجرایی اولین کتابخانه مستقل گرمی

پروانه رضاقلیزاده اظهار کرد: همزمان با بیست و هشتمین هفته کتاب، کتابخوانی و کتابدار،کتابخانه عمومی سردار شهید حاج قاسم سلیمانی به‌عنوان دومین کتابخانه بزرگ استان اردبیل و یکی از مجهزترین کتابخانه‌های عمومی کشور، در شهرستان بیله‌سوار به بهره‌برداری می‌رسد.

وی افزود: این کتابخانه بزرگ به یاد سردار دل‌ها و به پاس جانفشانی‌های سردار شهید حاج قاسم سلیمانی به‌نام آن شهید بزرگوار نامگذاری شده است.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان اردبیل تصریح کرد: کتابخانه عمومی سردار شهید حاج قاسم سلیمانی در ۲ هزار و ۵۰ متر مربع زیربنا و در ۲ طبقه احداث شده است که دارای بخش‌های کودک، نوجوان، مخزن، مرجع، سالن‌های مطالعه برادران و خواهران، کلاس‌های آموزشی، بوم‌شناسی، نمازخانه و آمفی تئاتر است.

رضاقلیزاده بیان کرد: با توجه به نامگذاری این کتابخانه به‌نام سردار شهید حاج قاسم سلیمانی، بخش ویژه سردار سلیمانی نیز در این کتابخانه ایجاد شده است.

وی ادامه داد: این پژوره با اعتباری بالغ بر ۲۳ میلیارد ریال از محل اعتبارات استانی ساخته و با اعتباری بالغ بر ۱۵ میلیارد ریال نیز توسط نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور تجهیز شده است.