جهش تولید | جمعه، ۳ بهمن ۱۳۹۹

افتتاح باند دوم فرودگاه اردبیل در دهه فجر امسال - خبر

 

 

افتتاح باند دوم فرودگاه اردبیل در دهه فجر امسال

مدیرکل فرودگاه‌های استان اردبیل گفت: طبق تمهیدات و هماهنگی‌های به عمل آمده باند دوم فرودگاه اردبیل دهه فجر امسال افتتاح می‌شود.

افتتاح باند دوم فرودگاه اردبیل در دهه فجر امسال

سیدفخرالدین هاشمی، مدیرکل فرودگاه‌های استان اردبیل ظهر امروز در بازدید از بهسازی باند اصلی فرودگاه اردبیل گفت: طبق تمهیدات و هماهنگی‌های به عمل آمده باند دوم فرودگاه اردبیل دهه فجر امسال افتتاح می‌شود.

او با اشاره به این که بهسازی باند اصلی و نصب دستگا‌ه‌های حساس کمک‌ناوبری فرودگاه استان در دستور کار است افزود: برنامه‌ریزی‌های لازم در این زمینه مبنای کار است و درصدد هستیم با توجه به شرایط آب و هوایی خاص در راستای اتمام این پروژه‌ها به اهداف خود دست یابیم.

مدیرکل فرودگاه‌های استان اردبیل بیان کرد: شرایط خاص آب و هوایی سبب به تأخیر افتادن پروژه بهسازی شده و امیدواریم با تلاش‌های انجام یافته بتوانیم پروژ‌ه‌های بهسازی را در اسرع وقت به اتمام رسانده و مشکلات موجود ر برطرف کنیم.

هاشمی ادامه داد: در راستای بهینه‌سازی باند فرودگاه به زیرساخت ILS Cat I در حال حاضر ILS Cat II اضافه شده است و در حال حاضر در هر هفته 10 پرواز رفت و برگشت به تهران و دو پرواز به مشهد انجام می‌یابد.

او بیان کرد: درصدد هستیم با هدف گرامیداشت هفته دفاع مقدس نمایشگاه دفاع مقدس را در فرودگاه اردبیل برپا کنیم و با رعایت پروتکل‌های بهداشتی به اهداف خود در این زمینه دست یابیم که برنامه‌ریزی‌های لازم در این زمینه انجام یافته است.